Skype во однос на времето на лице

Ефикасна комуникација има значење значење во денешниот свет. Или сакате да разговарате со пријателите и семејството, или сакате да се поврзам со вработените на вашиот бизнис, ви треба совршена алатка која може да ви помогне да ги исполни вашите барања.

Во минатото, луѓето се користи за да се направи пораки да контактирате со други, но сега луѓето претпочитаат да се направи видео разговори преку видео разговор платформи. За ефикасна комуникација, голем број на компании ја почнаа нивната телефонија апликации видео кое ќе ви овозможи да го поставите на повици од било каде во светот.

Skype vs FaceTime слика

Меѓу сите овие интерактивен софтвер, две апликации секогаш имаат прифатено вниманието на светот. Овие две ривалство апликации се широко признат како се соочуваат со време и Skype.

Интересно, двете апликации (Време на лице и Skype) се наменети за иста цел за која властите на своите корисници да добијат социјално активни, направи аудио или видео повици, се текстуални пораки, направи група на видео повици и многу повеќе.

Можете лесно да ги користат овие апликации на различни уреди, вклучувајќи го и вашиот паметни телефони, таблети, десктоп, прозорци, разговор за часовник, iPods и многу повеќе.

Овие видео разговор апликации го направија тоа неверојатно лесен за сите корисници да се поврзани едни со други за неколку секунди без оглед на регионот, далечина или време. Тие го направија тоа можно за да уживате во вашиот одмор или се фокусира на вашиот бизнис патување со кои престојуваат поврзани со вашето семејство, вработени или клиенти. Двете апликации се исклучително пренослив, клиент пријателски и податлив.

Но сепак, постојат посебни карактеристики кои се разликуваат овие апликации од еден на друг. Во овој напис, ќе добиете детали идејата за конкурентни карактеристики, ниво на компатибилност, интеграција, и квалитетот на Skype и се соочуваат со време. Оваа статија ќе ви овозможи да се одлучи кој софтвер костуми беспрекорно според вашите потреби.

за Skype:

Една од најзастапените и најсложените видео конференции апликации е Skype. на почетокот на оваа апликација беше лансиран во 2003 и по неколку години 2011 Мајкрософт компанија го купи. Мајкрософт го направи овој договор во $8.5 милијарди. Основната идеја на овој софтвер е да им овозможи на своите корисници да се спроведе неограничен видео и аудио повици.

Skype слика

Во прилог на ова, Skype исто така, нуди на своите клиенти услуги на текстуални пораки со фасцинантен емоции и налепници. Skype секогаш се фокусирани да ги исполни барањата на своите клиенти. Поради ефикасен резултат ориентирана неговите резултати, Skype доживеа огромна победа.

Со својата висока дефиниција на аудио и видео повици, Skype го привлече повеќето од учеството на меѓународни повици. Со сите овие неверојатни услуги, Skype е успешно успеа да направи своето име во различни судски процес и билтени.

Компатибилност на Skype:

Една од најголемите предности на Skype е, овој стан работи за повеќе уреди. Вие не треба да остане ограничена додека го користите ова видео конференции апликација. На понудите и услугите на Skype се вклучат сите уреди, вклучувајќи мобилни телефони, прозорци, компјутери, таблети, и други платформа игра уреди.

Поради неговата голема услуги и компатибилност, Skype има бројни корисници на Sony, Play Station, паметни телефони, прозорци, OS X уреди, Андроид, Капина, Symbian, Samsung Smart TV, итн.

Карактеристики на Skype

првично, Skype е дизајниран да им понуди на аудио повици опција на своите клиенти. Но, по високата побарувачка и менување на трендови на комуникација, тоа подоцна почна да нуди размена на инстант пораки и видео повици во светот.

За разлика од времето на лице, Skype не е дизајнирана да понуди само онлајн видео или аудио повици. Тоа ви овозможува да се јавите некој на фиксни или телефонски броеви. Оваа функција е навистина од голема помош да стигнат до сите луѓе, каде што интернет конекција е лоша или бавно.

За онлајн видео или аудио повици, Skype не наплаќаат ништо. Но, ако сакате да се јавите на меѓународно број, Број на мобилен телефон или фиксни број, а потоа ќе мора да плаќаат претплата. Skype нуди атрактивни планови да се претплатите за офлајн повици.

Цените се разликуваат зависи од вашиот регион и валута. Ние може да се сметаат Skype како алтернатива на фиксни, но сепак, Оваа апликација не може да дејствува како негова замена. Една од главните причини е не можете да направите итни повици преку Skype.

За да ја активирате Skype, можете да го користите или Wi-Fi интернет конекција или вашиот мобилен податоци мрежа. За да почнете со користење на Skype, мора да имате на Microsoft e-mail проект или Skype ID. Откако ќе се најавите на вашата сметка Skype, ќе најдете листа со контакти кои веќе се одржува од страна на софтвер.

Вие само треба да кликнете на корисникот што сакате да се јавите. Можете да пребарувате за некој од посакуваните контакти со пишување на неговото или нејзиното име во полето за пребарување. Можете да направите листа на Вашите најчесто користени контакти што ќе ги додадете во омилени.

За време на вашиот видео повик, Skype нуди повеќе опции, вклучувајќи неми повикот, прекинувач на камерата, глас само на владата и се стави крај на повик. Skype исто така, дава многу интерактивни пораки услуги на своите корисници.

за приватноста, Skype овозможува да блокирате или избришете контакт. Во прилог на ова, Таа, исто така ви овозможува да се игнорира барањето на порака од било каква употреба, ако не на него или неа знаат.

Интеграција на Skype

Или сте OS X корисник или iOS корисник; можете да пристапите до вашата адреса книги и контакти со користење на Skype. Skype може да го проследи повици кон било кој број што сакате. Можете да ги искористат предностите на оваа услуга со купување на Скајп кредит. Skype е целосно платформа видео конференции, кои овозможува на корисниците на различни уреди да се поврзани со користење на еден софтвер.

Квалитет на Skype:

За жал, Skype не нуди добар квалитет на аудио и видео повици. Понекогаш, дури и ако се користи Интернет со голема брзина, се уште може да се соочи со ниска резолуција и затворање на видео повици.

Овие прашања се уште покомплицирана ако се обидете да го користат Skype за време на викендите. Вистинската причина е, Skype нуди своите услуги за сите уреди и се должи на неограничен број на корисници, луѓето се соочуваат со проблемот на квалитет. Добрата работа е екипата на Skype е работа да се реши ова прашање да се направи клиентите задоволни.

За време на лице:

Време лице е еден од истакнатите софтвер кој секогаш го прави на своите корисници среќни и задоволни. Ова видео телефонија софтвер беше лансиран од страна на Apple во 2011. Овој софтвер е исклучиво наменета да се направи лесно за корисниците на Apple уред, вклучувајќи iPads, iPhone-, iPods, и Macs да останете поврзани меѓусебно од уживање во видео и аудио интеракции.

лицето слика време

Време лице ужива голем дел од задоволни клиенти. Според истражувањето, повеќе од 70 милиони OS X корисници и iOS корисниците се преземање на помош на лице време да разговара со другите корисници.

Компатибилност на времето лице:

Вие само може да работи овој софтвер на Apple уреди. Мора да имате Mac или iOS уред со напред со кои се соочува камери, за да ја стартувате вашиот видео повик низ времето лице. Време лице има ограничена компатибилност и тоа е достапно само за Apple уреди. Можете да започнете со користење на времето лице ако имате некој од следниве

  • iPad 2 или подоцна,
  • iPhone 4 или подоцна
  • 4та генерација на iPod или подоцна
  • Mac OS X 10.6.6 а подоцна

Во случај вашиот уреди немаат вграден камера, тогаш мора да се закачите на надворешен веб-камера која ќе започне видео повици.

Карактеристики на времето на лице:

првично, Време на лице овозможува на своите корисници да се искористат своите услуги само со користење на WiFi мрежа на врски. Но со напредокот и развојот на технологијата, тоа е дозволено на своите клиенти да ја пуштите оваа апликација со употреба на податоци мобилните мрежи, како и.

Една предност на времето лице е, за разлика од Skype вие не мора да поминат низ процесот на управување со Вашите сметки. Откако ќе почнат да го користат времето на лице, тој автоматски се интегрира и синхронизира сите потребни податоци на адресари и контакти за iOS и OS X корисници.

Време лице е многу лесен за употреба. Кога ќе притиснете на копчето за да го поставите на вашиот повик, вие може да видите разни корисни опции, вклучувајќи го прекинувачот камера, исклучи звукот на микрофонот или крај на вашиот повик. Apple не им понуди на своите клиенти VOIP услуги кои се Skype.

Интеграција на лице време:

Apple има предност да се интегрираат двете високи перформанси софтвер и хардвер за видео телефонија. Време лице е дизајниран да дава резултати со A-серијата "систем на чип" и iSight камера. Да се ​​обезбеди огромно резултати на видео и аудио повици, Време лице не работи со било ниско пропусен опсег врски.

Apple отсекогаш се стремело тешко да се донесе врвен квалитет и извонреден резултат-ориентирани апликации за своите клиенти. Време на лице, исто така, е дизајниран со истата филозофија на Apple, што не може да се добие лош видео грешки и глас капки за време на вашата комуникација. Време лице е дизајниран во согласност со системот на светот на Apple.

Квалитет функција на лице време:

Јаболко секогаш се истакна на квалитет и совршеност на услуги кои ги нудат. Ова е причината поради која се соочуваат со време има добар квалитет од својот конкурент на Skype. Време лице нуди висок квалитет на услуги видео телефонија врз основа на меѓународните стандарди.

За двете видео и аудио повици, Време на лице обезбедува добро дефинирани, непрекинато, јасно звуци и живописни слика со непречено движење.

Овој неверојатен стан на лице време ви овозможува да ги направиме нашите убави спомени, да останат поврзани и да се пренесе пораки.

постојано и добра комуникација квалитетот е исто така од суштинско значење кога ќе имаат навистина важна работа е да се пренесе, или ако сакате да им даде на вашата презентација или сакате да се убедат вашиот клиент со вашиот продажбата на теренот и листата продолжува.

заклучок:

Време на лице и Skype, и двете се неверојатни апликации за спроведување на видео или аудио повици. Ако сте корисник на Apple уред и сакате да се доживее со највисок квалитет, тогаш мора да го искористи времето на лице.

спротивно, ако сакате да се поврзани со луѓе надвор од светот на Apple уреди, тогаш Skype е најдобар дефинитивен избор за вас.

You May Also Like

About the Author: FACETIME2019

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *