Skype kundrejt kohës Face

Komunikimi efektiv ka rëndësi rëndësi në botën e sotme. Ose ju dëshironi të bisedoni me miqtë dhe familjen, ose ju dëshironi për të marrë lidhur me punonjësit e biznesit tuaj, ju keni nevojë për një mjet të përsosur që mund të ju ndihmojë për të përmbushur kërkesat tuaja.

Ne te shkuaren, njerëzit e përdorur për të bërë mail për të kontaktuar të tjerët, por tani njerëzit preferojnë të bëjnë biseda me kamerë përmes chat video platforma. Për komunikim efektiv, kompani të shumta kanë nisur Apps e tyre të telefonisë video që lejojnë që të zhvillohet thirrje nga kudo nëpër botë.

skype vs imazhin e FaceTime

Ndër të gjitha këto software interaktive, dy Apps janë kapur gjithmonë vëmendjen e botës. Këto dy Apps rivaliteti janë të njohura gjerësisht si Face Koha dhe Skype.

interesant, të dyja Apps (Face Koha dhe Skype) janë të dizajnuara për të njëjtin qëllim që autoritetet përdoruesit e tyre për të marrë shoqërore aktive, bëjnë audio ose video thirrje, bëjnë mesazhe me tekst, bëni thirrje Grupi video dhe shumë më tepër.

Ju lehtë mund të përdorni këto aplikacione në pajisje të ndryshme, duke përfshirë smartphones tuaj, tableta, desktop, dritaret, Shikojnë flasim, iPods dhe shumë më tepër.

Këto Video chat Apps kanë bërë të astoundingly e lehtë për të gjithë përdoruesit për të marrë lidhur me njëri-tjetrin brenda sekonda pavarësisht nga rajoni, distancë apo kohë. Ata e kanë bërë të mundur për ju për të shijuar pushimet tuaja ose të përqëndrohet në udhëtimin tuaj të biznesit duke qëndruar i lidhur me familjen tuaj, punonjës apo klientë. Të dy Apps janë jashtëzakonisht të lëvizshëm, konsumatorëve miqësore dhe i dëgjueshëm.

Por akoma, ka karakteristika dalluese që dallojnë këto aplikacione nga njëri-tjetri. Në këtë artikull, ju do të merrni ide të detajuar të karakteristikave konkurruese, niveli i përputhshmërisë, integrim, dhe cilësia e të dy Skype dhe fytyrë Koha. Ky artikull do të ju lejojnë të vendosë se cili përshtatet software impeccably sipas nevojave tuaja.

Rreth Skype:

Një nga Apps më të përhapura dhe më të kërkuar video conferencing është Skype. Kjo app ishte nisur fillimisht në 2003 dhe pas pak vitesh në 2011 Microsoft Company blerë atë. Microsoft e bëri këtë marrëveshje në $8.5 miliardë. Ideja themelore e këtij software është për të lejuar përdoruesit e saj për të kryer video të pakufizuar dhe thirrjet audio.

skype image

Përveç kësaj, Skype gjithashtu ofron klientëve të saj shërbimin e mesazheve me tekst me emocion interesante dhe stickers. Skype ka përqëndruar gjithmonë për të përmbushur kërkesat e konsumatorëve të saj. Për shkak të rezultateve të saj rezultat efikas të orientuar, Skype ka përjetuar një fitore të madhe.

Me definicion të lartë të audio dhe video thirrjet, Skype ka tërhequr shumicën e pjesës së thirrjeve ndërkombëtare. Me të gjitha këto shërbime të pabesueshme, Skype ka arritur me sukses për të bërë emrin e saj në gjyqin e ndryshme gjyqësore dhe buletinet.

Compatibility e Skype:

Një nga përparësitë më të mëdha të Skype është, Kjo app punon për pajisje të shumta. Ju nuk duhet të mbeten të kufizuara duke përdorur këtë app video conferencing. Ofertat dhe shërbimet e Skype përfshijnë të gjitha pajisjet, duke përfshirë telefonat celularë, dritaret, kompjutera, tableta, dhe të tjera pajisje lojë platformë.

Për shkak të shërbimeve të saj të mëdha dhe të përputhshmërisë, Skype ka konsumatorët të shumta të Sony, Play Station, smartphones, dritaret, pajisjet OS X, android, BlackBerry, Symbian, Samsung Smart TV, etj.

Karakteristikat e Skype

fillimisht, Skype është projektuar për të ofruar thirrje audio mundësi për klientët e saj. Por pas kërkesës së lartë dhe në ndryshim tendencat e komunikimit, ajo më vonë ka filluar ofrimin e mesazheve dhe video çastit thirrje në botë.

Ndryshe nga Face Koha, Skype nuk është projektuar për të ofruar vetëm videon online ose thirrje audio. Kjo ju lejon për të thirrur askënd mbi fikse ose numrat e telefonit. Ky tipar është me të vërtetë e dobishme për të arritur të gjithë njerëzit, ku lidhja e internetit është i varfër apo i ngadalshëm.

Për online video ose audio thirrjet, Skype nuk bën asgjë të ngarkuar. Por në qoftë se ju doni për të thirrur në një numër ndërkombëtar, numri celular ose numër fiks, atëherë ju duhet të paguani një tarifë abonimi. Skype ofron plane tërheqëse për të nënshkruara për thirrje offline.

Normat ndryshojnë varet rajonin tuaj dhe të monedhës. Ne mund të konsiderojmë Skype si një alternativë e fiks, por ende, Kjo app nuk mund të veprojë si zëvendësim të tij. Një nga arsye kryesore është se ju nuk mund të bëni thirrje urgjence përmes Skype.

Për të aktivizuar Skype, ju mund të përdorni ose lidhjen Wi-Fi ose të dhënat e rrjetit celular. Për të nisur përdorimin e Skype, ju duhet të keni të Microsoft-mail id ose Skype ID. Pasi ju do të identifikoheni në llogarinë tuaj Skype, ju do të gjeni një kontakt listën e cila është ruajtur tashmë nga software.

Ju vetëm duhet të klikoni mbi të përdoruesit që dëshironi të telefononi. Ju mund të kërkoni për ndonjë nga kontaktet e dëshiruar duke shkruar emrin e tij ose të saj në shiritin e kërkimit. Ju mund të bëni një listë të kontaktit tuaj më të përdorura duke i shtuar ato në të preferuarat.

Gjatë telefonatës tuaj video, Skype ofron opsione të shumta duke përfshirë heshtur thirrjes, kaloni kamera, zë-only mode dhe të përfunduar telefonatën. Skype gjithashtu të ofruar shërbime shumë interaktive mesazheve për përdoruesit e tij.

për privatësinë, Skype ju lejon për të bllokuar ose fshirë kontaktin. Përveç kësaj, ajo gjithashtu ju lejon të injorojë kërkesën mesazh i çdo përdorim në qoftë se ju nuk e dini atë apo të saj.

Integrimi i Skype

Ose ju jeni një përdorues OS X ose përdorues iOS; ju mund të hyni në librat tuaj adresën dhe kontaktet duke përdorur Skype. Skype mund t'i përcillni telefonatat për çdo numër që ju dëshironi. Ju mund të mbrojnë këtë shërbim me blerjen kredi Skype. Skype është krejtësisht një platformë video conferencing që lejon përdoruesit e pajisjeve të ndryshme për të marrë lidhur duke përdorur software të vetme.

Cilësia e Skype:

për fat të keq, Skype nuk ofron cilësi të mirë të audio dhe video thirrjet. Ndonjehere, edhe në qoftë se ju jeni duke përdorur internetin me shpejtësi të lartë, ju ende mund të përballet me rezolucion të ulët dhe shuttering thirrje video.

Këto çështje janë edhe më e komplikuar nëse ju përpiqeni të përdorni Skype gjatë fundjavës. Arsyeja e vërtetë është, Skype është duke ofruar shërbimet e saj për të gjitha pajisjet dhe për shkak të numrit të pakufizuar të përdoruesve, njerëzit përballen me një çështje të cilësisë. Gjë e mirë është ekipi i Skype është duke punuar për të zgjidhur këtë çështje për të bërë klientët të kënaqur.

Rreth Face Koha:

Face Koha është një software të shquar që gjithmonë bën përdoruesit e saj të lumtur dhe të kënaqur. Ky software video telefoninë ishte nisur nga Apple në 2011. Ky program është projektuar ekskluzivisht për të bërë të lehtë për Apple përdoruesit e pajisjes, duke përfshirë iPads, iPhones, iPods, dhe Macs për të qëndruar të ndërlidhura duke shijuar video dhe audio ndërveprime.

Fytyra image kohë

Face Koha po përjeton një copë të madhe të klientëve të kënaqur. Sipas anketës, me shume se 70 milion OS X përdoruesit dhe iOS përdoruesit janë duke marrë ndihmën e fytyrës Koha për të biseduar me përdoruesit e tjerë.

Compatibility e Face Koha:

Ju mund të drejtuar vetëm këtë softuer në pajisje të Apple. Ju duhet të ketë një pajisje Mac ose iOS me kamera përpara me të cilat përballet për të filluar thirrjen tuaj video përmes Face Koha. Face Koha ka pajtueshmërinë e kufizuar dhe është i arritshëm vetëm për pajisjet e Apple. Ju mund të filloni duke përdorur Face Koha në qoftë se ju keni ndonjë nga këto

  • iPad 2 ose me vone,
  • iPhone 4 ose me vone
  • 4brez th iPod ose më vonë
  • Mac OS X 10.6.6 dhe me vone

Në rast pajisjet tuaja nuk kanë një aparat fotografik ndërtuar në, atëherë ju duhet të bashkangjitni një web kamera të jashtëm për të filluar kryerjen thirrje video.

Karakteristikat e fytyrës Koha:

fillimisht, Face Koha lejon konsumatorëve të saj të përfitoj shërbimet e saj duke përdorur vetëm lidhjet e rrjetit WiFi. Por me avancimin dhe zhvillimin e teknologjisë, ajo ka lejuar klientëve të saj për të drejtuar këtë app duke përdorur të dhëna rrjetet celulare, si dhe.

Një avantazh konkurrues i Face Koha është, ndryshe nga Skype ju nuk duhet të kalojnë nëpër procesin e menaxhimit të llogarive tuaja. Pasi ju filloni duke përdorur Face kohërave, ajo automatikisht integron dhe sinkronizon të gjitha të dhënat e kërkuara nga libra adresa dhe kontakte për iOS dhe përdoruesit e OS X.

Face Koha është shumë e lehtë për t'u përdorur. Kur ju shtypni butonin për të vendosur thirrjen tuaj, ju mund të shikoni opsionet e ndryshme të dobishme, duke përfshirë kaloni kamera, heshtuar mikrofonin apo përfundojnë thirrjen tuaj. Apple nuk ofron shërbimet e saj klientët VoIP që Skype të bërë.

Integrimi i Face Koha:

Apple ka një avantazh për të integruar të dy të lartë të performancës software dhe hardware për shërbimet e telefonisë Video. Face Koha është projektuar për të dhënë rezultate me A-seri "sistemin në një çip" dhe kamera iSight. Për të siguruar rezultate suprem i video dhe audio thirrjet, Face Koha nuk funksionon me ndonjë lidhje të ulët Bandwidth.

Apple është përpjekur gjithmonë e vështirë për të sjellë cilësinë premium dhe rezultat-orientuar shquar aplikacione për klientët e saj. Face Koha është projektuar edhe me të njëjtën filozofi të Apple, ju nuk mund të merrni gabime varfër video dhe bie zë gjatë komunikimit tuaj. Face Koha është hartuar në bazë të ekosistemit të botës së Apple.

Quality Feature e Face Koha:

Apple ka theksuar gjithmonë në cilësinë dhe përsosmërinë e shërbimeve që ato ofrojnë. Kjo është arsyeja për shkak të cilat Face Koha ka cilësi të mirë se sa Skype saj konkurrent. Face Koha ofron shërbime me cilësi të lartë video telefoninë bazuar në standardet ndërkombëtare.

Për të dy video dhe audio thirrjet, Face Koha ofron të mirë-përcaktuar, i pandërprerë, Tinguj të qarta dhe foto të gjallë me lëvizje të butë.

Kjo app mahnitshme e Face kohës që ju lejon për të bërë kujtimet tonë të bukur, të qëndrojnë të lidhur dhe për të përcjellë mesazhe.

vazhdueshëm dhe të mirë komunikimi cilësia është gjithashtu thelbësore kur ju keni një gjë me të vërtetë e rëndësishme për të përcjellë, apo ju doni të jepni prezantimin tuaj apo doni të bindë klientin tuaj me shitje katran tuaj dhe lista vazhdon.

përfundim:

Face Koha dhe Skype, të dyja janë Apps pabesueshme për kryerjen e video ose audio thirrje. Nëse ju jeni një përdorues i pajisjes Apple dhe ju doni të përjetojnë cilësi të mira, atëherë ju duhet të përdorni Face kohërave.

në kundërshtim, në qoftë se ju doni të merrni të lidhur me njerëzit jashtë botës së pajisjeve të Apple, atëherë Skype është zgjidhja më e mirë definitive për ju.

You May Also Like

About the Author: FACETIME2019

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *