Skype për Android

Microsoft është e njohur si një prej kompanive më të madhe të klientëve software. Ajo ka nisur gjithmonë programe që mund të sjellë lehtësi dhe komoditet për përdoruesit e tij. Për të qëndruar të lidhur me botën, për të bërë mesazhe me tekst dhe për të kryer video ose audio thirrje, Microsoft ka dizajnuar aplikacionin e saj të madhe zyrtare e njohur gjerësisht si Skype për përdoruesit e saj Android.

 • skype Shkarko Android
 • Skype APK Shkarko
 • skype lite apk
 • skype pĂ«r tabletĂ« cam
 • Shkarko Skype APK

Sipas anketës, me shume se 250 milion përdorues janë duke përdorur Skype si një mjet për komunikimin e tyre. Dhe numri i përdoruesve është në rritje me kalimin e çdo ditë për shkak të performancës së saj efikase. Kjo app nga Microsoft ju mundëson për të ndërlidhur me ndonjë nga përdoruesit duke përdorur Skype. Ju duhet vetëm një lidhje e mirë e internetit ose një të dhënat celulare për të hyrë në botën e ndërveprimeve të Skype.

Telefonat tuaj Android mund të ju lejojnë të bisedoni me këdo që ju dëshironi, por me ndihmën e Skype, Ju mund edhe Video ndërveprime me përdorues të tjerë. Kjo app të veçantë është një shtesë e revolucionarizojnë për përdoruesit e Android. Nëse ju doni të udhëzues të plotë të Skype për përdoruesit e Android, Procesi i saj dhe përdorimi, karakteristikat e tij të shquar dhe avantazh konkurrues atëherë mbani lexuar këtë artikull të dobishme.

Downloading Skype për Android

Ju mund të effortlessly të merrni këtë app të dukshëm Skype në pajisjet tuaj Android duke ndjekur hapa të thjeshtë

 • Shko pĂ«r tĂ« luajtur dyqan nĂ« pajisjet tuaj Android dhe search pĂ«r Skype ose Shkarko nga linkun e dhĂ«nĂ« KETU.
 • Kliko nĂ« Install butonin pĂ«r shkarkimin dhe instalimin e Skype.

Skype për imazhin android

 

 • Pasi tĂ« keni instaluar app tuaj, tani klikoni dhe pĂ«r tĂ« marrĂ« i regjistruar nĂ« app
 • Ju janĂ« tĂ« nevojshme pĂ«r tĂ« hyrĂ« tuaj llogaria email dhe fjalĂ«kalim.

Krijo skype imazhin llogari

 • Ju mund tĂ« pĂ«rdorni llogari ekzistuese por nĂ« qoftĂ« se ju nuk keni atĂ«herĂ« ju bĂ«ni njĂ« njĂ« i ri.
 • zgjidhni Emri ne skype, e cila Ă«shtĂ« pĂ«rdorur si tuaj Skype ID pĂ«r tĂ« filluar duke e quajtur.

Skype Login Interface:

Shto Kontaktet & bëjnë thirrje

Për shtimin e kontakteve në Skype, ju do të shihni një panel që tregon të gjithë përdoruesit të cilët tashmë janë duke përdorur Skype dhe janë të lidhura me llogarinë tuaj e-mail. Një tjetër mënyrë është që ju mund të mesazhi apo e-mail të gjithë ata që është duke përdorur Skype dhe mund të shtoni Skype ID e tyre për të filluar duke e quajtur njëri-tjetrin.

lejojnë thirrje imazhin

Ju mund të shtoni ndonjë kontakt duke përzgjedhur Shto njerëz në menynë kryesore të Skype. Ju gjithashtu mund të shtoni përdoruesit e kërkuara nga thjesht shkruar emrin e saj Skype dhe pastaj duke klikuar mbi Shto në kontaktet e. Përveç kësaj, ju gjithashtu mund të bëjë një listë të kontaktit tuaj më të përdorura duke i shtuar ato në shtesën tuaj për karakteristika të preferuara për burra. Ju gjithashtu mund të bllokojë ose hequr kontaktin për privatësinë dhe sigurinë tuaj çështje.

Karakteristikat e Skype:

Skype nga Microsoft është duke shërbyer klientëve të saj me motivin unik që shtetet thonë hi për të gjithë rreth botës.

skype image tipar

Ideja prapa është për të ulur distancën dhe të bëjë atë pa stres për njerëzit që të mbeten të lidhur. Kjo është jashtëzakonisht e dobishme që të qëndrojnë të lidhur me familjen tuaj dhe organizatat tuaja, kur ju nuk mund të kontaktoni fizikisht ato.

Skype ka një listë të madhe të klientëve të kënaqur. Në baza ditore, miliona njerëz përdorin Skype për të biseduar ose telefononi njerëz të tjerë. Skype është ofruar tipare dalluese, duke përfshirë.

High-Quality Video & Thirrjet audio:

Skype është projektuar ndjeshme për të dhënë të madhe videon me cilësi të lartë dhe i bën thirrje audio rezultatet për klientët e saj. Ju mund të përjetojnë kristal video të qartë dhe audio thirrjet në të gjithë botën.

Pjesa më e mirë është, Skype jep rezultatet e saj optimale të cilësisë si për një deri në një thirrje apo thirrje grupit. Ju duhet të bëni të sigurtë që ju jeni duke përdorur një lidhje e mirë e internetit për të shmangur ndonjë ndërprerje në video tuaj ose thirrje audio.

Screen Sharing në Skype

Ky është një tipar shumë i dobishëm ofruara nga Skype. Me ndihmën e ndarjen e ekranit, ju mund të përshtatshme të ndajnë prezantimet tuaja, pictures, dokumente ose ndonjë gjë gjatë një telefonate.

Kjo është jashtëzakonisht e dobishme për botën e korporatave. Punonjësit mund të ndajnë dosjet e tyre të rëndësishme ose dokumente, prezantimi show, detajet e projektit, Analiza e sjelljes, kërkesave të klientit dhe gjithashtu mund të zgjidhur çështjet gjatë thirrjeve të tyre.

intimitet

Nëse ju doni të fshehur chat tuaj ose bën thirrje për çfarëdo sigurie apo personal arsye, atëherë ju mund ta bëni këtë me lehtësi përmes Skype. Kjo app mundëson që të ketë një bisedë private me fund të procesit encryption fund.

Regjistro thirrjet tuaja:

Skype gjithashtu ju lejon për të regjistruar video ose audio tuaja thirrje. Kjo është e dobishme kur ju doni të regjistroni ndonjë mesazh të çmuar apo moment. Ajo gjithashtu ndihmon për të mësuar dhe duke vënë në dukje poshtë pikat që ju e humbura në gjatë thirrjeve tuaja.

Ky funksion gjithashtu punon për botën e korporatave, në qoftë se ju doni të dëgjoni instruktor apo shefin tuaj udhëzimeve përsëri, ju mund ta bëni lehtë duke shikuar regjistrimin e thirrjeve tuaja.

Edge konkurruese të Skype:

Skype ka shërbyer klientëve të saj për më shumë se 10 vjet. Microsoft i cili është një gjigant në këtë treg konkurrues e ka prodhuar këtë app video të telefonit që e shërben më shumë karakteristika që konkurrentët e tjerë si kohë e fytyrës, duo Google, etj. nuk janë dhënë. Kjo është arsyeja që kjo app është një nga Apps më të përdorura në të gjithë botën. Tipar i shquar konkurrues përfshin

Skype për të gjitha pajisjet:

në parim, Skype është projektuar për një përdorues Android, duke përfshirë Android telefonat celular, tableta Android, dhe Apps të tjera Android. Por pjesa interesante është Skype mund të përdoret gjithashtu për të gjitha produktet e tjera, si dhe duke përfshirë Microsoft Windows, Linux, mushama, ferrë, dhe të gjitha tableta Apple dhe smartphones. Nëse keni ndonjë pajisje ju vetëm duhet për të shkarkuar Skype dhe mund të gëzojnë një nga shumica e Apps të telefonisë video interaktive.

Skype për të dy thirrjet online dhe offline

Një tjetër element konkurruese e këtij app përfundimtar Skype është që ju nuk mund vetëm të thërrasë njerëzit që janë në internet, por gjithashtu mund të telefononi për të marrë lidhur me njerëz të cilët nuk kanë një lidhje interneti. Skype është duke propozuar këtë oferta premium për përdoruesit e saj për të mos thirrur në numrat celular dhe numrat fiks.

Për thirrjet tipike në linjë, ju nuk duhet të paguani asgjë. Të gjitha që ju duhet është lidhja juaj e internetit për të vendosur një telefonatë. Por, për thirrje në numrat e telefonit ose numrat fiks, Skype ngarkon një abonim shumë ekonomike për përdoruesit e tij. Përfitime të tjera të shquar të Skype për përdoruesit e saj janë të

 • Ju mund tĂ« bĂ«het thirrje pĂ«r familjen tuaj, kolegĂ«t apo miqtĂ« kudo rreth globit. Skype Ă«shtĂ« ofruar jashtĂ«zakonisht me kosto efektive plan thirrje pĂ«r vende tĂ« ndryshme nĂ« tĂ« gjithĂ« botĂ«n.
 • PĂ«rveç pĂ«rdoruesit e Android, kĂ«to karakteristika janĂ« tĂ« zbatueshme pĂ«r çdo pajisje duke pĂ«rfshirĂ« desktop, iPhone, Xbox, OSX dhe shumĂ« mĂ« tepĂ«r
 • Skype lejon klientĂ«t e saj metoda tĂ« shumta pĂ«r tĂ« paguar pĂ«r abonimet pĂ«rfshirĂ« Visa, master card, JCB, PayPal, me pakicĂ«, Apple In-App Purchase, American Express, Western Union dhe shumĂ« mĂ« tepĂ«r
 • Procesi Ă«shtĂ« shumĂ« e lehtĂ«. Ju vetĂ«m duhet tĂ« paguani pĂ«r abonim, dhe pastaj tĂ« shkarkoni app Skype dhe tĂ« fillojnĂ« duke e quajtur me tĂ« mirĂ« software video telefoninĂ«.

Call On landlines & Mobile Phone Numbers me Skype:

 • PĂ«r tĂ« bĂ«rĂ« Skype-to-fiks thirrje nĂ« Skype duke pĂ«rdorur telefonin tuaj Android ju do tĂ« duhet kredi Skype.
 • Klikoni nĂ« linkun e kreditit Skype pĂ«r tĂ« shtuar kredi Skype nĂ« llogarinĂ« tuaj.

Skype për fiks thirrje imazhin

 

 • NĂ«se ju nuk keni kredi Skype dhe jeni duke u pĂ«rpjekur pĂ«r tĂ« bĂ«rĂ« njĂ« telefonatĂ« Skype-to-fiks, Skype do tĂ« ju dĂ«rgoj njĂ« pop-up nĂ« krye-up llogarinĂ« tuaj.
 • Ju ose mund tĂ« merrni njĂ« abonim mujor Skype ose ju mund tĂ« lartĂ«-up duke pĂ«rdorur pagesat one-off.
 • Ngritur njĂ« abonim mujor, nĂ«se Skype Ă«shtĂ« pĂ«rdorur pĂ«r thirrjet tuaja tĂ« pĂ«rditshme ndĂ«rkombĂ«tare. Ju do tĂ« duhet njĂ« kartĂ« debiti pĂ«r procesin e abonimit.

skype image kreditit

 

 • Zgjidhni shumĂ«n e kredisĂ« Skype ju do tĂ« donte pĂ«r tĂ« shtuar dhe klikoni mbi 'Vazhdo'.

shtoni skype imazhin krediti

 

 • Klikoni mbi kutitĂ« bosh dhe tĂ« fillojnĂ« tĂ« plotĂ«suar tĂ« dhĂ«nat tuaja faturimit regjistruar nĂ« kartĂ«n tuaj tĂ« krediti.

skype mundësuar adresën e faturimit

 

 • Blerje kreditit tuaj dhe ju jeni gati pĂ«r tĂ« pĂ«rdorur Skype.
 • Tani ju keni blerĂ« disa kredi Skype ju mund tĂ« filloni duke e quajtur numrat fiks ose telefonat celularĂ«.
 • TĂ« fillosh, klikoni nĂ« ikonĂ«n e telefonit siç tregohet mĂ« poshtĂ« nĂ« imazhin.

home skype quajtur image

 • Thirrni numrin qĂ« dĂ«shironi tĂ« bisedoni me tĂ« duke shtuar kodin e vendeve respektive dhe Kliko nĂ« Call Button.
 • Hang up kur ju jeni bĂ«rĂ« me thirrjen tuaj.
 • PĂ«r tĂ« shtuar njĂ« numĂ«r fiks klikoni mbi "Add numrin ' pastaj shkruani numrin fiks qĂ« dĂ«shironi tĂ« shtoni nĂ« listĂ«n tuaj.
 • Ju mund tĂ« blini vetĂ« numrin tuaj Skype pĂ«r njĂ« tarifĂ« tĂ« vogĂ«l e cila Ă«shtĂ« e dobishme pĂ«r askĂ«nd pĂ«r tĂ« thirrur ju pĂ«r tĂ« cilĂ«t nuk Ă«shtĂ« tashmĂ« nĂ« Skype.

Duke shpresuar se ju keni instaluar app Skype me sukses. Nëse jeni përballur me ndonjë vështirësi, rënie çështjen tuaj në Komentin kutinë. pyetjet tuaja do të zgjidhet sa më shpejt që të jetë e mundur. Ndiqni të gjitha hapat duke mbajtur durimin, ju me siguri do të jetë në gjendje të përdorin Skype shumë lehtë.

You May Also Like

About the Author: FACETIME2019

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *