DOWNLOAD FaceTime për Mac

Face Koha është një app mahnitshme krijuar nga Apple Inc. Ky produkt video telefoninë e ka bërë qesharake të lehtë për të marrë lidhur me të tjerët duke bërë video ose audio thirrje. Kjo app pabesueshme Face Koha është e përfshirë me të gjitha pajisjet mbështetur IOS dhe gjithashtu në kompjuter Macintosh me Mac OS X 10.6.6 dhe me vone.

 • FaceTime për Mac shkarko pa pagesë
 • app FaceTime për Mac
 • FaceTime pa pagesë për Mac
 • download FaceTime për Mac lirë
 • FaceTime për Mac OS X
 • FaceTime pa pagesë për Mac
 • FaceTime pa pagesë për Mac

Kjo app është zhvilluar fillimisht për iPhone 4 përdoruesit, por tani për shkak të popullaritetit të saj të shpejtë, ai bëhet një ndërtuar në funksion në të gjitha pajisjet e Apple, duke përfshirë iPhone, iPad, mushama, dhe iPod touch. Komunikimi është një pjesë integrale e jetës së sotme dhe tani ju mund të përshtatshme të përdorni Face Koha në Mac tuaj për të qëndruar në kontakt me biznesin tuaj dhe jetën personale.

FaceTime për Mac imazhin

Në Mac tuaj, ju vetëm duhet lidhjen tuaj te internetit ose të dhënat celulare dhe pastaj ju lehtë mund të bisedoni me kontaktet tuaja me vetëm një klik. Kjo app konkurruese e Face Koha ka bërë të mundur për të biseduar me familjen ose miqtë, ndërsa ju jeni në një udhëtim, mund të qëndrojnë në kontakt me punonjësit tuaj, mund të japin prezantime, flisni me klientët tuaj dhe lista vazhdon.

Ajo është i fundit, krijues, qartë, intuitive dhe mënyrë të përshtatshme për të bërë video ose audio thirrje dhe të mbeten të lidhur me kontakte në botën e pajisjeve Apple. Ky artikull do të ju mundësojë për të kuptuar karakteristikat themelore shkarkimit, Përdorimi dhe komponentëve të tjerë të kohës fytyrë për Mac tuaj.

Shkarko Face Koha për Mac OS:

Për përdorimin Face Koha në Mac tuaj, kjo është vetëm një çështje e disa klikime. Face Koha është një app inbuilt në Mac tuaj. Të gjitha versionet e fundit të Mac tashmë kanë para-instaluar Face Koha.

Të gjithë ju duhet të bëni është thjesht shtoni numrin tuaj iPhone dhe Apple ID email dhe mund të gëzojnë një nga pajisjet me cilësi të lartë më të telefonisë video on Mac tuaj. Ju lehtë mund të shtoni kontaktet e përdoruesve të tjerë duke përdorur pajisje të Apple, duke përfshirë Mac, iPhones, iPad, iPod, etj. Ju mund të përdorni email-it tuaj Apple Id si thërret ID-në tuaj për të kontaktuar përdoruesit e tjerë në botën e Apple.

nënshkruajë në imazhin e FaceTime

 

Në rast se ju nuk keni app në-ndërtuar Face kohë në Mac tuaj, ju thjesht mund ta shkarkoni atë duke vizituar App Store Mac. Për përdorimin e Store Mac App, ju duhet të keni të paktën Mac OS X 10.6 ose më e lartë. Ju ose mund të merrni Mac App Store në tavolinën e punës tuaj, ose ju mund të gjeni atë në para-instaluar App Store.

Hapat për të Instaloni dyqan Face kohë nga Mac Apple:

 • gjeni Koha Face app duke shkruar kohë Face në shiritin e kërkimit të in-ndërtuar dyqanin Mac Apple apo direkt klikoni KETU.

download FaceTime për Mac imazhin

 • Kliko në butonin Blej në mënyrë që ju mund të blini app Face Koha për Mac tuaj.
 • Shkruani ID tuaj Apple për të blerë këtë softuer
 • Kostoja e instalimit app Face kohë është vetëm për $0.99

Është e rëndësishme për të kuptuar, se koha Face ju do të instalojë nga Mac App Store është një version më të vjetër. Versioni i fundit i Face Koha është në dispozicion në Mac OS X 10.6 ose më e lartë. Ajo është e rekomanduar për të shkarkuar Face kohërave vetëm në qoftë se jeni duke përdorur një version të vjetër të Mac.

Pasi të keni instaluar ose të merrni software Face kohë në Mac tuaj, ju mund të bëni video pakufizuar ose thirrje audio për të gjithë njerëzit e tjerë duke përdorur pajisje të Apple.

Përbërësit rëndësishme për fytyrën kohë në Mac:

 • Ose ju duhet të keni Mac me OS Mac ose keni Mac OS X 10.6 ose më e lartë.
 • Të gjitha kontaktet që ju dëshironi të përdorni për video ose audio thirrjet duhet të ketë Apple I Devices ose ata duhet të jetë duke përdorur Mac.
 • interesant, ju gjithashtu mund të gëzojnë Face Koha audio në Mac tuaj me përdoruesit duke përdorur Apple Rights Watch.
 • Sigurohuni që të ketë një lidhje të duhur dhe të shpejtë të internetit në mënyrë që ju mund të gëzojnë cilësinë e plotë video ose audio thirrje pa ndërprerje.

FaceTime në Mac imazhin

 

 • Ju duhet të bëjë Apple ID tuaj për të filluar duke përdorur këtë app.

Si për të ngritur FaceTime në Mac:

Ju duhet të ndiqni të gjitha hapat e mëposhtëm për të filluar lidh përmes Face kohë me përdorues të tjerë.

 • së pari, nisë tuaj software Face Koha në Mac tuaj. Ju mund ta bëni këtë nga ose duke përdorur software para-instaluar në Mac ose duke instaluar Face kohë nga Mac App Store

ngritur FaceTime për Mac imazhin

 • Shkruani aktual tuaj Apple ID dhe në qoftë se ju nuk keni ID tuaj, ti mundesh krijoj një.
 • Plotesoje verifikim proces
 • Ju mund të verifikojë të dhënat tuaja nga secila lidhje marrjen në tuaj adresë e-mail ose ju mund të merrni një verifikim kod në tuaj Numri i telefonit.
 • Pas procesit të verifikimit, ti duhet shtoni numrat e telefonit dhe IDS email e kontakteve të tjera për të fillojnë të bëjnë para thirrjen tuaj Face Koha.
 • Software do të kërkojë preferencën tuaj për të bërë një telefonatë audio ose video. Ju mund të zgjidhni çdo gjë që ju dëshironi për të marrë lidhur me përdorues të tjerë.
 • Vendos të dhënat e përdoruesve të tjerë duke përfshirë adresën e-mail, Emri ose telefon numrin. Ju mund ta bëni atë duke hyrë në këtë informacion në shiritin e kërkimit.
 • dhe së fundi, trokitje e lehtë telefon ose kamera për të bërë një telefonatë të cilësisë me app pashembullt e fytyrës Koha.

Face Koha Njoftimi & Features në Mac:

 • Nëse ju doni për të marrë lidhur me përdoruesit e tjerë të Apple, ose në qoftë se ju jeni duke marrë një telefonatë dhe jo gjetja I telefonin tuaj ose I Pad, atëherë ju mund të përdorni shpejt Mac tuaj për të marrë pjesë në thirrje.
 • për më tepër, në qoftë se ju jeni në mes të thirrjes tuaj dhe doni të ndryshojë çdo mjedis, atëherë ju lëvizin mausin tuaj dhe klikoni ndonjë nga opsionet e
   • Ju mund të heshtur mikrofonin ose çheshtja atë
   • Ju mund të kthehet në videon në dhe jashtë në varësi të preferencave tuaja
   • Ju mund të ndrysho ekranet tuaja për të parë tablo më të qartë
   • Ju mund të përfundojnë thirrjen tuaj sa herë që ju dëshironi
 • Në rast se, ju doni për të ndryshuar çdo vendosjen e fytyrës Koha në Mac tuaj, ju mund të përshtatshme të bëni këtë duke shkuar në menynë Apple pastaj të shkoni në preferencat e sistemit pastaj të shkoni në njoftimet. Një dritare do të merrni hapur si më poshtë:

Cilësimet e njoftimit në fytyrën Koha:

 • Ju lehtë mund të kthehet në ose off çdo funksion që ju pëlqen. Ju mund të ndryshojë zërin e njoftimeve, icons app, përditësimet e njoftimit dhe shumë më tepër
 • Një tjetër karakteristikë interesante është, ju mund të bëni grup thirrje përmes grupit kohë Face audio ose video thirrjet. deri në 32 kontakte mund të përdoret për thirrjet e grupit. Kjo është shumë e dobishme për të punësuarit, organizatë, dhe markave. Kjo ndihmon ata për të lidhur punonjësit dhe klientët nga e gjithë bota me vetëm një klik.

Artikulli këtu ka informacion të detajuar për të ngritur dhe të përdorin kohën përballet në mac. Unë shpresoj artikull ka qenë informative për ju dhe ju mori të dhëna të dobishme nga kjo pjesë. Nëse keni ndonjë pyetje, do share it in the comment box below and share with your friends and family.

You May Also Like

About the Author: FACETIME2019

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *