FaceTime për iPad

Si tĂ« pĂ«rdorni FaceTime pĂ«r iPad – download FaceTime pĂ«r iPad FaceTime pĂ«r iPad nuk punon

Apple ka sjellë gjithmonë më të mirë për klientët e saj. Ajo ka vazhdimisht theksin për të nisur ato Apps ose software që mund të sjellë lumturi dhe komoditet për klientët e saj. Ndikimi i mediave sociale ka amplifikuar jashtëzakonisht.

 • shkarko FaceTime pĂ«r iPad
 • FaceTime pĂ«r iPad download
 • FaceTime pĂ«r iPad Apple
 • FaceTime pĂ«r android nĂ« iPad
 • app FaceTime pĂ«r shkarkim iPad

Njerëzit e çdo moshe duan të qëndrojnë Associated me njëri-tjetrin. Për këtë qëllim, Apple posaçërisht projektuar një app shkëlqyer videotelephony di si FaceTime për klientët e saj.

Kjo app është projektuar ekskluzivisht për të gjithë përdoruesit e Apple duke përdorur iPhone, mushama, iPod, dhe iPad. Ndër të gjitha pajisjet e tjera të Apple, njerëzit e duan të përdorin iPad. ekranin e tij të gjerë dhe rezultati cilësi të mirë të lejuar klientët të gëzojnë karakteristikat e tij dhe Apps shumë në krahasim me pajisje të tjera.

ipad FaceTime image

 

Ju mund të përdorni FaceTime në iPad që të ketë një pamje më të gjerë të thirrjes tuaj videove. Ky artikull do të ju tregojnë në thellësi domethënien, shkarkimit, instalim, përdorim, dhe tiparet e fytyrës Koha për iPad.

FaceTime është një video të mahnitshme dhe app audio thirrje që është krijuar fillimisht për iPhone4, por kërkesa e lartë detyroi Apple për ta bërë atë në dispozicion për përdoruesit e iPad, si dhe. iPad ju ofron karakteristika të ndryshme, por një nga karakteristikat më tërheqëse është që ju lehtë mund të vendosni video ose audio thirrje përmes FaceTime.

Ju mund të përdorni Face kohë për të marrë të ndërlidhura me një përdorues tjetër i cili ka një iPad me Mac OS 10.6.6 ose versionet më vonë. Ju vetëm duhet për të gjetur atë person nëpërmjet Apple ID të saj. Video dhe audio thirrje përmes FaceTime janë absolutisht të lirë. Ju mund të përdorni lidhjen tuaj te internetit ose të dhënat celulare për të filluar vendosjen e thirrjeve.

FaceTime në iPad:

app FaceTime është në të vërtetë planifikuar për përdoruesit e iOS përfshirë iPhone, iPads, iPods, dhe Mac. Kjo app ju lejon të qëndroni në kontakt, kur ju jeni larg nga familja juaj, miq, biznes, dhe punonjësit.

FaceTime ipad image

Nëse jeni duke kërkuar për duke përdorur këtë app dukshëm videotelephony në iPad tuaj, atëherë mos u bëni merak ju nuk keni të bëni asgjë. Apple ka instaluar tashmë app FaceTime për iPad tuaj.

Ju vetëm duhet Apple ID tuaj për të aktivizuar këtë app para-instaluar FaceTime për iPad tuaj. Kjo duhet të jetë interesante për ju të dini se një herë ju keni iPad tuaj, ju jeni gati për të bërë me cilësi të lartë video ose audio thirrje përmes FaceTime pa ndonjë hassles ose procesi të gjatë të shkarkimit.

Me ndihmën e FaceTime për iPad, ju mund ta bëni lehtë ose për të marrë video të pakufizuar dhe thirrjet audio. Si kjo app është për iOS vetëm përdoruesit, kështu që ju mund të bëni vetëm video ose telefonisë thirrje për ata përdorues të cilët janë duke përdorur iPhone, mushama, iPod, dhe pajisjet iPad. Ju mund të drejtpërdrejt të zhvillohet një thirrje për përdoruesit e iPad duke përdorur ID e tyre email që zakonisht është në dispozicion në listën e kontaktit.

FaceTime në iPad

Ultimate Guide të fillojë FaceTime për iPad:

iPad 2 ose më vonë ka një aparat fotografik në-ndërtuar që lehtëson ju për të kryer thirrje video me anë të FaceTime. Ky aplikacion interaktiv ju lejon të flisni me të dashurit tuaj, kur ju jeni në larg prej tyre.

FaceTime për iPad imazhin

Face Koha përmes iPad ju ofron të gjitha karakteristikat të shquar, por ju nuk mund të rregulluar volumin e saj nga aplikacioni i saj dhe gjithashtu ju nuk mund të bëjë regjistrimin e thirrjeve your video. Por akoma, ai ofron të gjitha karakteristika të tjera të dobishme që e bëjnë atë konkurruese për të përdorur.

Kthejeni në Face Koha funksion në I jastëk tuaj:

Gjëja më e rëndësishme është, para se të përdorni Face Koha në iPad tuaj, sigurohuni që ju kanë kthyer në para-instaluar funksion Face Koha, ju mund ta bëni këtë duke:

 • Shko nĂ« menynĂ« e cilĂ«simeve e cila Ă«shtĂ« nĂ« dispozicion nĂ« faqen kryesore tĂ« iPad tuaj.
 • atĂ«herĂ«, klikoni nĂ« funksion Face koha pĂ«r tĂ« kthyer atĂ« aktivizuar.

mundësuar të përballet me kohë iPad imazhin

 

 • Ju gjithashtu mund tĂ« ndjekin tĂ« njĂ«jtin proces nĂ« qoftĂ« se ju doni tĂ« pĂ«rkohĂ«sisht tĂ« fikur funksion nga iPad tuaj.

Në menynë e cilësimeve të iPad tuaj, ju gjithashtu mund të zgjidhni listën e të gjitha kontakteve që ju doni të merrni të lidhura me anë të FaceTime. Ju mund ta bëni këtë duke zgjedhur adresat e tyre e-mail dhe llogaritë e telefonit.

PĂ«rdorni Face Koha thirrje iPad:

Ju vetëm mund të bëhet thirrje përmes FaceTime tuaj për përdoruesit e tjerë pajisje Apple. Kjo do të thotë që ju mund të merrni të ndërlidhura përmes Face kohë me përdorues të tjerë të cilët janë duke përdorur

 • iPad 2 ose me vone, ose
 • Mac running OS X 10.6.6 ose
 • iPhone4 ose mĂ« vonĂ« ose
 • KatĂ«rt tĂ« gjeneratĂ«s sĂ« iPod touch ose mĂ« vonĂ«

Para se të quajtur ndonjë nga përdoruesit e pajisjes Apple, sigurohuni që ju keni shtuar atë për kontaktet iPad. Vendosja e një video ose telefononi audio përmes iPad tuaj është jashtėzakonisht e lehtë. Ju thjesht duhet të ndiqni disa hapa, duke përfshirë.

Klikoni mbi ikonën Face Koha:

Siç u diskutua më parë, Face Koha është një tipar i para-instaluar në iPad tuaj. Ju mund të gjeni lehtësisht ikonën e saj në ekran në shtëpi e iPad tuaj. Kur ju do të klikoni në ikonën Face Koha, ajo do të ju pyes për të dhënë të dhënat e kërkuara.

Fytyra kohë ikonë e imazhit

Ju duhet për të hyrë në e-mail id dhe numrin e telefonit me të cilin ju doni të filloni bisedën. Pas arritjes kontaktin e kërkuar, ju vetëm duhet të klikoni mbi butonin e ardhshme.

Gjeni tuaj të kërkuara Kontakt:

Në ekranin kryesor të app tuaj FaceTime, ju do të gjeni një listë të kontakteve që do të shfaqet në anën e djathtë të ekranit tuaj. Kur ju do të gjeni llogarinë e një përdoruesi që ju dëshironi të kontaktoni, vetëm klikoni në emrin e tij ose të saj.

Gjeni juaj imazhin e kërkuar Kontakt

Duke klikuar mbi emrin e tij, ju mund të merrni të gjithë informacionin e rëndësishëm të këtij përdoruesi. Lista tregon numrin e saj në shtëpi, numri celular, adresë e-mail dhe mundësi të tjera si kontakt aksion, Shto te të preferuarat e bllokuar këtë telefonuesi.

Kontakt Panel informacion

Vendin video ose audio thirrje me kontaktin e zgjedhur:

Pasi ju do të arrijë të dhënave të atij përdoruesi të veçantë, ju vetëm duhet për të ruajtur ose numrin e tij të saj ose e-mail- adresë. Ju duhet të ruani vetëm informacion i cili është i ndërlidhur me fytyrën Koha.

Pas sinkronizimin e të dhënave të nevojshme, ju vetëm duhet të klikoni mbi butonin e video ose audio thirrje. Dhe mund të gëzojnë një nga video më të dashur e quajtur shërbimet e botës.

Prandaj me këtë rast informacioni ju ndihmon për të filluar dhe të bëjë FaceTime në iPad e cila është një detyrë e lehtë për të bërë në tuaj. Unë shpresoj se detajet ndihmuan që të lidheni me miqtë tuaj dhe familjet. Do share with your friends and families so that they can also know the use of Face Time on iPad.

You May Also Like

About the Author: FACETIME2019

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *