Shkarko FaceTime për Windows

Download FaceTime pĂ«r Windows PC dhe Laptop 32bit – 64bit

Përshëndetje FaceTime Addicted! Nëse ju jeni një tifoz i madh i app FaceTime dhe janë përdorur në iPhone tuaj dhe MacBook atëherë ju mund të gjeni edhe këtë app në pc tuaj dritare.

 • FaceTime pĂ«r dritare 10
 • FaceTime pĂ«r Windows PC 10
 • FaceTime pĂ«r dritare 8
 • FaceTime pĂ«r dritare 7
 • FaceTime pĂ«r Windows laptop
 • shkarko FaceTime pĂ«r dritare

Disi ju duhet të ndiqni disa truket për shkarkoni dhe të instaloni FaceTime në pc tuaj dritare.

Kështu Ky artikull jep gjithë informacionin e nevojshëm që do të mësojnë se si ju mund të shkarkoni dhe instaloni FaceTime në platformën Jo-iOS tilla si Windows 7, 8 dhe Dritare 10.

FaceTime është një app më të shquar Apple video dhe audio thirrje. Ne te shkuaren, njerëzit e përdorur për të marrë lidhur me njëri-tjetrin me ndihmën e telefonave tradicionale ose aparate, por FaceTime ka ndryshuar jashtëzakonisht këtë prirje. Tani njerëzit mund të përshtatshme të bëni thirrje telefonike, mesazhe dhe thirrje edhe video me ndihmën e këtij app FaceTime.

Kjo lejon telefonin tuaj për të marrë lidhur me të tjerët nëpërmjet rrjetit celular ose lidhje Wi-Fi. Kjo i lejon përdoruesit të bëni thirrje pakufizuar video me miqtë e tyre, familjare dhe të biznesit kontaktet me një iPod mbështetur, iPhone, iPad, Mac ose Windows nëpërmjet videotelephony internet.

FaceTime për imazhin e Windows PC

Kjo app ka rënë amazingly distancat në mesin e njerëzve dhe të bëjnë atë jashtëzakonisht të lehtë për të qëndruar në kontakt me jetën tuaj personale dhe profesionale.

fillimisht, Apple zhvilluar aplikacionin për iOS dhe Mac OS pajisjet e saj dhe më vonë, për shkak të popullaritetit të saj, ajo është tani në dispozicion për Windows, si dhe.

Por që të ketë këtë app në dritaren tuaj ju duhet instalimin palës së tretë. Në këtë artikull, Ne do të jetë për ndarjen instalimin hap pas hapi të këtij aplikacioni të shfrytëzohet në dritare.

Nëse dëshironi të dini në lidhje me tej, Ju lutemi të vazhdojë leximin artikullin tonë. Ne gjithashtu do të jetë për ndarjen e disa të dhëna informative dhe interesante në lidhje me këtë kërkesë.

Deri në fund të këtij neni, ju do të jetë në gjendje të gëzojnë të preferuar app tuaj FaceTime në dritare tuaj

Aplikimi për Windows:

FaceTime është duke u bërë një nga coolest videos aplikacionet duke i bërë thirrje telefonisë video online dhe ka përjashtuar të gjithë konkurrentët e tjerë gjigante si Google Duo, skype, WhatsApp, IMO, Bingo dhe lista. App justifikuar vlen të siguruar cilësi të lartë dhe rezultate të qëndrueshme vizuale dhe audio.

Një tjetër tipar konkurruese e këtij app është se ka një user-friendly interface. Të tjerë mallra të buta në software e tregut nuk janë në gjendje për të siguruar që Bandwidth.

kompanitë e palës së tretë lëshuar software për ta bërë të mundur për të gjithë për të instaluar aplikacionin zyrtare të Apple në Windows 7 ose me vone. tani, është e mundur për ju për të FaceTime nga Windows në iPhone, Dritaret në iPad, Dritaret në Mac & dritare në dritare.

Të gjitha që ju duhet është një lidhje të qëndrueshme internet dhe aplikimi është krejtësisht pa kosto për të përdorur në Windows.

FaceTime Features:

app FaceTime është superior ndaj të gjithë software të tjera videotelephony siç përshkruhet më sipër. Imazhet janë shumë më të mprehtë dhe visuals definicion të lartë janë një bukuri për të zëvendësuar të gjitha opsionet e tjera në dispozicion në tregun e online.

Disa nga karakteristikat coolest e FaceTime

 • FHD- Full High Definition vizuale Ă«shtĂ« pĂ«rbĂ«rĂ«si kryesor i aplikimit.
 • Friendly user-ndĂ«rfaqe e bĂ«n atĂ« mĂ« interaktive pĂ«r pĂ«rdoruesit
 • PĂ«rdorimi Ă«shtĂ« mjeti pakufishme ju mund tĂ« lidheni kudo dhe kurdo.
 • LehtĂ« pĂ«r tĂ« organizuar listĂ«n tuaj tĂ« kontaktit
 • lista e preferuar e kontakteve tuaja ju ndihmon tĂ« arrijnĂ« nĂ« vetĂ«m njĂ« klik tĂ« vetĂ«m
 • Pa e thirrjes sĂ« kostos Ă«shtĂ« njĂ« tjetĂ«r pikĂ« plus tĂ« qĂ«ndruar tĂ« lidhur.
 • Grupi video thirrje ju mundĂ«son tĂ« lidheni pĂ«rdoruesit tĂ« shumta nĂ« tĂ« njĂ«jtĂ«n kohĂ«.
 • Texting Ă«shtĂ« gjithashtu e mundur me aplikimin.
 • Spammers dhe pĂ«rdoruesit tĂ« parĂ«ndĂ«sishme mund tĂ« fshihet ose tĂ« bllokuar nga lista.
 • PĂ«rdoruesit mund tĂ« lidheni pajisje tĂ« ndryshme si PC, Windows, iPhone, iPad, iPod, mushama.

Kërkesat për FaceTime:

Këto janë një tërheqje e tillë që ne jemi të sigurt që lexuesit tanë do të duan të përjetojnë aplikacionin. Është thelbësore për të kuptuar kërkesat themelore para se të instalimit të një app FaceTime për dritare. Kërkesat themelore përfshijnë

 • dritaret version juaj duhet tĂ« jetĂ« tĂ« paktĂ«n XP. PĂ«r njĂ« pĂ«rvojĂ« mĂ« tĂ« mirĂ«, Ne do tĂ« sugjeroja qĂ« ju duhet tĂ« keni dritare & ose versionet mĂ« vonĂ«.
 • The shpejtĂ«sia e CPU duhet tĂ« jetĂ« mĂ« e lartĂ« se 1GHz.
 • The RAM duhet tĂ« jetĂ« njĂ« minimum prej 2 GB ose mĂ« lart.
 • Nuk duhet tĂ« jetĂ« njĂ« i mbĂ«shtetur ndĂ«rtuar nĂ« kamera pĂ«r video thirrje ose tjetĂ«r tĂ« gjetur njĂ« aparat portativ mbĂ«shtetur pĂ«r kĂ«tĂ« qĂ«llim.
 • pĂ«r quajtur audio, duhet tĂ« keni njĂ« mikrofon. Privacy shqetĂ«suar pĂ«rdoruesit duhet tĂ« pĂ«rdorin kufje me ndĂ«rtuar nĂ« mikrofona.
 • MĂ« e rĂ«ndĂ«sishme Ă«shtĂ« qĂ« tĂ« ketĂ« tĂ« mirĂ« Qasja nĂ« internet.

Siç u përmend më herët se FaceTime është një app zyrtare e Apple dhe zhvilluesit nuk kanë lëshuar ende asnjë version për Windows vetëm.

Kështu që ju mund të merrni vetëm këtë kërkesë nga faqja zyrtare në formatin APK përdorur për të gjitha pajisjet iOS dhe Mac. Për fat të mirë për Windows, ne kemi disa programe në dispozicion online për të instaluar atë nëpërmjet programeve të palës së tretë.

Le të ndajnë me lexuesit tanë këtu hap pas procedurave të shkarkimit hapi këtu:

Emulators Android janë liruar nga zhvilluesit e palës së tretë për të instaluar format të ndryshëm. Këto aplikacione software ju lejon të kandidojë APK format files i FaceTime në dritare tuaj. Nëse ajo është instaluar tashmë në sistemin tuaj, vetëm ndjekin procedurën. Për newbies, ju lutem Shkarko Bluestacks nga linkun e dhënë:

www.bluestacks.com

Kjo është faqja kryesore e www.bluestacks.com

Procedura dhe software janë tërësisht ligjore kështu që rri duarkryq dhe relaksohuni.

 • MadhĂ«sia e skedĂ«s Ă«shtĂ« e madhe e pĂ«rafĂ«rsisht. 469MB dhe ajo do tĂ« marrĂ« njĂ« kohĂ« pĂ«r tĂ« marrĂ« tĂ« shkarkohet.
 • Pasi ajo Ă«shtĂ« shkarkuar, instaloni atĂ« dhe njĂ« herĂ« se Ă«shtĂ« bĂ«rĂ«, rinisni dritaret tuaja.

FaceTime për Windows imazhin

 • Bluestacks hapura aplikimit nga menuja start. Ajo do tĂ« marrĂ« kohĂ« pĂ«r tĂ« filluar mjedisit dhe sync parazgjedhur para aplikacione tĂ« ofruara nga programi. Pra, nuk do tĂ« ndĂ«rpresin procesin fillestar.
 • Pasi programi fillon, shkoni nĂ« menynĂ« dhe klikoni nĂ« Play Store aplikimet.
 • nĂ« Dyqan LojĂ«rash, Gjej FaceTime nĂ« opsionin e kĂ«rkimit.
 • Shkarko app dhe klikoni mbi "drejtuar"TĂ« drejtpĂ«rdrejtĂ« instaloni aplikacionin. Ju gjithashtu mund tĂ« ruani file shkarkuar nĂ« qoftĂ« se ju dĂ«shironi tĂ« instaloni atĂ« mĂ« vonĂ«.
 • Kur tĂ« jeni gati pĂ«r tĂ« instaloni aplikacionin nĂ« sistemin tuaj dhe ndiqni udhĂ«zimet.
 • GjatĂ« procesit tĂ« instalimit, ju mund tĂ« nxitet pĂ«r tĂ« drejtat e administratorit ose fjalĂ«kalimi administrator ose vĂ«rtetim. Ju lutemi shkruani fjalĂ«kalimin e kĂ«rkuar apo pyeti informacion.
 • mĂ« nĂ« fund, FaceTime Ă«shtĂ« gati pĂ«r t'u pĂ«rdorur nĂ« tuaj dritaret.
 • krijoj vet pĂ«rdorues tuaj Id dhe fjalĂ«kalimi dhe e njĂ«jta do tĂ« pĂ«rdoret sa herĂ« qĂ« ju do tĂ« donte tĂ« identifikoheni.

FaceTime Interface:

Kur ju do të kandidojë app për herë të parë, ju do të nxitet për të hyrë në ID e përdoruesit dhe fjalë-kalimin. Si ju kanë krijuar tashmë vet ID tuaj unik të përdoruesit dhe fjalëkalimin, ajo do të jetë e nevojshme këtu për të kandiduar më tej programin. Pasi procesi unik fillestar krijimi ID është bërë, Ndërfaqja kryesor do të shfaqet.

Të gjitha kontaktet e shtuar, fshehur apo bllokuar janë të kontrolluara nga ndërfaqen kryesore. Shko tek preferencat e përcaktuara për të rregulloje atë si për kërkesat tuaja. Ashtu si iPhone, iPad, iPod & mushama, ju gjithashtu mund të luajnë vendosjen e ekranit. Këtu ju nuk keni për të rrotullohen në ekran ti, por ju mund të bëni disa ndryshime me opsionet në dispozicion.

Nëse jeni duke përdorur FaceTime për herë të parë dhe të kërkuar të dinë për të më, ju gjithashtu mund të vizitoni faqen e tyre të mbështetjes për disa informacione të hollësishme. Lidhja është dhënë më poshtë:

https://support.apple.com/guide/FaceTime/welcome/mac

përfundim

Globalizimi ka ndihmuar njerëzit në mbarë botën për më shumë ekspozimet dhe avancimet. FaceTime nuk është në lidhje me grabbing një birrë apo gotë e madhe dhe të ndajnë atë jetojnë me miqtë dhe familjen tuaj vetëm.

Ajo ka ndihmuar masivisht në tregun ndërkombëtar të qëndrojnë të lidhur me njëri-tjetrin.

Apple është vazhdimisht liruar versione të reja të FaceTime për rezultate më të mira dhe sidomos ushqyer kërkesat e përdoruesit.

You May Also Like

About the Author: FACETIME2019

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *