Skype за Андроид

Мајкрософт е признаен како еден од најголема клиент-ориентирани софтверска компанија. Тоа отсекогаш лансиран програми кои може да донесе леснотија и погодности на своите корисници. Да останат поврзани со светот, да се направи текст пораки и да се спроведе видео или аудио повици, Мајкрософт е дизајниран своите огромни официјална апликација нашироко познат како Skype за Андроид корисници.

 • Skype преземете Андроид
 • Skype АПК Превземи
 • Skype Лајт АПК
 • Skype за Андроид таблета
 • симнување APK Skype

Според истражувањето, повеќе од 250 милиони корисници се со користење на Skype како алатка за нивната комуникација. И бројот на корисници се зголемува со секој изминат ден се должи на неговото ефикасно извршување. Овој стан од страна на Microsoft ви овозможува да се поврзат со било кој од корисниците користење на Skype. Вие само треба добра интернет конекција или мобилен податоци за да влезат во светот на интеракции на Skype.

Вашиот Андроид телефони може да ви зборувам со никого што сакате, но со помош на Skype, исто така можете да видео интеракции со други корисници. Овој посебен стан е тоа Револуционизира за корисниците на Android. Ако сакате на комплетен водич на Skype за Андроид корисници, процесот и употребата, неговата извонредна карактеристики и натпреварувачки дух, а потоа ги читате оваа статија корисни.

Симнување на Skype за Андроид

Можете лесно може да се добие оваа значајни стан Skype на вашиот Андроид уреди од страна на следниве едноставни чекори

 • Оди во Play Store на вашиот Андроид уреди и Search за Skype или Превземи од линкот даден ТУКА.
 • Кликнете на копчето Install за симнување и инсталирање на Skype.

Skype за Андроид слика

 

 • Откако сте го инсталирале апликацијата, сега кликнете и да добијат регистриран во стан
 • Ќе се бара да внесете e-mail сметка и лозинка.

Да се ​​создаде слика Skype сметка

 • Можете да ги користите постоечка сметка но ако немате тогаш ќе се направи нова.
 • Изберете го вашиот Скајп име, кој се користи како Skype проект да почне повикувајќи.

Skype Пријавете интерфејс:

Додади Контакт & Направете повик

За додавање контакти на Skype, ќе видите панел кој покажува сите корисници кои веќе користат Skype и се поврзани со вашата e-mail сметка. Друг начин е да може да порака или e-mail секој кој е користење на Skype и да додадете на нивните Skype проект да се започне повикуваат едни со други.

овозможи повикување на сликата

Можете да додадете било каков контакт со избирање на Додај луѓе на главното мени на Skype. Можете исто така да додадете потребните корисници со едноставно пишување на своите Skype корисничко име и потоа кликнете на Додај во контакти. Во прилог на ова, можете исто така да се направи листа на Вашите најчесто користени контакт со додавање на нив во вашата Додади во омилени карактеристики на. Вие исто така може да го блокира или отстраните контакт за вашиот прашања за приватност и безбедност.

Карактеристики на Skype:

Skype со Microsoft се наоѓа на издржување на своите клиенти со единствен мотив дека државите се каже Здраво на сите околу светот.

Skype функција на сликата

Идејата е да се намали растојанието и да ја направат стрес-бесплатно за луѓето да останат поврзани. Ова е исклучително корисна за да останат поврзани со вашето семејство и организации кога не може физички да се јавите.

Skype има огромна листа на задоволни клиенти. На дневна основа, милиони луѓе го користат Skype за разговор или јавете се на другите луѓе. Skype нуди посебни карактеристики, вклучувајќи.

Висок квалитет на видео & аудио повици:

Skype е разумно дизајниран да им даде висок квалитет на видео со најголема и аудио повици резултати за своите клиенти. Може да се доживее кристално јасно видео и аудио повици од целиот свет.

Најдобриот дел е тоа, Skype го дава својот оптимални резултати и за еден до еден повици или група повици квалитет. Мора да бидете сигурни дека сте со користење на добра интернет конекција за да се избегне било какви прекини во вашиот видео или аудио повици.

Екран Споделување на Skype

Ова е многу корисна карактеристика понудена од страна на Skype. Со помош на поделба на екранот, можете удобно да ги споделите вашите презентации, слики, документи или било што за време на повик.

Ова е енормно корисни за корпоративниот свет. Вработените можат да ги споделат своите важни датотеки или документи, шоу презентација, детали за проектот, однесување анализа, барањата на клиентот, а исто така може да го реши прашања за време на нивните повици.

Заштита на податоци

Ако сакате да го скриете вашиот разговор или повици за која било од безбедносни причини или лични, тогаш можете да го направите ова лесно преку Skype. Оваа апликација овозможува да имате приватен разговор со крајот на процесот на крај енкрипција.

Снимање на повици:

Skype, исто така ви овозможува да снимите вашиот видео или аудио повици. Ова е корисно кога сакате да ги сними сите скапоцени порака или момент. Таа, исто така помага во учењето и забележувањето на поени што сте ги пропуштиле во текот на вашите повици.

Оваа функција исто така работи за корпоративниот свет, ако сакате да го слушате вашиот инструктор или шеф насоки повторно, може да го направи тоа лесно со гледање на снимање на вашите повици.

Конкурентност на Skype:

Skype служи на своите клиенти за повеќе од 10 години. Microsoft кој е гигант во овој конкурентен пазар произведувал овој телефон стан видео кое опслужува повеќе карактеристики кои другите конкуренти како што се соочуваат со време, Google дуо, итн. не се одликува со. Ова е од причина што овој стан е еден од најчесто користени апликации од целиот свет. Изразената конкурентска функција вклучува

Skype за сите уреди:

Во суштина, Skype е наменета за андроид корисник вклучувајќи Андроид мобилни телефони, Андроид таблети, и други Андроид апликации. Но, интересно е дел Skype, исто така може да се користи на сите други производи, како и вклучувајќи Microsoft Windows, Linux, Macintosh, капина, и сите Apple таблети и паметни телефони. Ако имате било какви уредот вие само треба да ја преземете Skype и да уживате во една од најпознатите апликации интерактивни видео телефонија.

Skype за двете онлајн и офлајн повици

Уште една конкурентна елемент на оваа крајна стан Skype е вие ​​не само што може да се јавите луѓе кои се онлајн, но исто така може да се јавите за да се поврзам со луѓето кои не имаат интернет конекција. Skype се предлага оваа премија нуди на своите корисници да се јавите на мобилен телефон броеви и фиксни броеви.

За типичен онлајн разговори, вие не мора да плаќаат ништо. Сите што ви треба е интернет конекција за да се одржи на повик. Но, за повикување на телефонски броеви или фиксни броеви, Skype обвиненија многу економичен претплата на своите корисници. Други истакнати придобивките од Skype за своите корисници се

 • Можете да поставите повици на Вашето семејство, колеги или пријатели насекаде низ светот. Skype нуди исклучително ефективни повикувајќи план за различни земји од целиот свет.
 • Во прилог на корисниците на Android, овие карактеристики се применува на секој уред, вклучувајќи десктоп, iPhone, Xbox, OSX и многу повеќе
 • Skype им овозможува на своите клиенти бројни методи за да се плати за претплати вклучувајќи виза, господар картичка, JCB, PayPal, Трговија на мало, Набавка на Apple In-App, american express, Western Union и многу повеќе
 • Овој процес е многу лесно. Вие само треба да се плати за претплата, а потоа преземете ја апликацијата Скајп и да почне повикувајќи со најдобрите софтверски видео телефонија.

Повик на Landlines & Мобилен телефон броеви Со Skype:

 • Да се ​​направи Skype-to-фиксни повици на Skype со користење на вашиот Android телефон ќе треба Скајп кредит.
 • Click on the Skype credit link да додадете Skype кредит на вашата сметка.

Skype за фиксни повици слика

 

 • Ако немате Скајп кредит и ќе се обидуваат да се направи повик Skype-to-фиксни, Skype will send you a pop-up to top-up your account.
 • Можете или да добијат месечна претплата Skype или можете да се нагоре-на користење на еднократна исплата.
 • Поставување на месечна претплата, ако се користи Skype за вашата дневна меѓународни разговори. You will need a debit card for the subscription process.

кредитна слика Skype

 

 • Choose the amount of Skype credit you would like to add and кликнете на 'Продолжи'.

додадете кредит слика Skype

 

 • Кликнете на празни кутии и да почне пополнување на вашите податоци за наплатата регистриран на вашиот дебитна картичка.

Skype овозможи платежна адреса

 

 • Купување на вашиот кредит и не сте подготвени да се користи Skype.
 • Сега сте го купиле некои Скајп кредит може да почне повикувајќи фиксни броеви или мобилни телефони.
 • Да започне, click on the phone icon како што е прикажано на сликата.

Skype дома повикува на сликата

 • Изберете го бројот кој сакате да разговарате со додавање на кодот на соодветните земји и Кликнете на копчето за повик.
 • Откажам кога ќе се направи со вашата повик.
 • За да додадете фиксната број Кликнете на "Додај број" then enter the landline number you wish to add to your list.
 • You can purchase your own Skype number for a small fee which is useful for anyone to call you on who is not already on Skype.

Надевајќи се дека имате инсталирано апликацијата Skype успешно. Ако се соочуваат со никакви проблеми, се намали на вашето прашање во коментар кутија. Вашите прашања ќе бидат решени што е можно поскоро. Следат сите чекори одржување трпение, you will surely be able to use Skype very easily.

You May Also Like

About the Author: FACETIME2019

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *