Преземања FaceTime за PC

Здраво FaceTime љубовник! збунети околу тоа како можете да го инсталирате FaceTime во вашиот прозорец компјутер се ви се допаѓа FaceTime за прозорецот 7, FaceTime за прозорецот 8 или дури и ако сакате да го преземете и инсталирате FaceTime во вашиот прозорец 10 оперативен систем, тогаш следете го овој член?

 • преземете FaceTime за PC
 • FaceTime за PC прозорци 10
 • FaceTime за прозорци 7 лаптоп
 • FaceTime за PC прозорци 10
 • може да ви FaceTime на компјутер
 • bluestacks FaceTime
 • FaceTime за PC симнување
 • може да ви FaceTime на компјутер

Еве во оваа статија, Јас им дадов некои едноставни совети и трикови кои ќе ви овозможи да го користите вашиот омилен стан FaceTime да работи на платформа на прозорецот.

Ако користите прозорецот лаптоп и сакаат да Превземи FaceTime за прозорци 7 лаптоп тогаш секој и се опфатени во овој член само следи едноставен процес кој е даден подолу.

FaceTime од страна на Apple Inc. е еден од повеќето интерактивни, корисни и крајна софтвер videotelephony што влијаеше на целиот свет. Во оваа дигитална ера, секој човек сака да останат поврзани со други општествено.

Со помош на лице време, Интересно е тоа што можете да го направите и двете видео и аудио повици да остане интерактивни со вашата околина. Со текот на времето, користењето на апликацијата FaceTime е значително зголемена кај корисниците на Apple уреди.

FaceTime forPC слика

Овој стан е конкурентна од други, бидејќи тоа им овозможува на спроведување на повеќето од висок квалитет на видео и аудио повици. Според истражувањето, повеќето луѓе имаат Apple уреди вклучувајќи iPad, iPhone, Мек, и iPod користите FaceTime за да останете во контакт со своите лични и корпоративни светот.

првично, Време лице беше наменета исклучиво за Apple уреди. Но, поради ефикасни достигнувања и побарувачката, Сега можете да ја преземете FaceTime за PC. Зарем тоа не е интересно? Начин на комуникација е целосно изменета сега.

Луѓето преферираат да се направи повеќе видео и аудио повици, наместо на e-mail или пораки. Со помош на овој паметен стан на фактот Време, лесно може да се зборува или да се види некој седи насекаде низ светот.

Во некои земји, како САД и Велика Британија, повеќето луѓе се со користење на Apple уреди што го прави корисна за нив да останат поврзани со други корисници на Apple уреди.

Но, во некои земји, потрошувачите преферираат да го користат компјутерот за нивните дневни дигитални активности. Така да донесе олеснување за такви корисници, на овој член ќе го води како ефикасно да ја користите апликацијата за iOS на вашите лични компјутери. Ова ви овозможува да се поврзете со други луѓе кои се со користење на различни уреди од Apple.

Па задржи читање на овој член, ако сакате да ја преземете, се инсталира и да ја стартувате апликацијата неправдоподобен впрочем Време на вашите лични компјутери.

Преземете го и инсталирајте FaceTime стан за компјутер:

типично, Apple има вграден стан на FaceTime на сите уреди како iPhone, iPods, iPads, и Mac. Но, вие не може да се добие оваа опција на вашиот компјутер. За таа цел, мора да инсталирате лице време со користење на емулатор. Овој процес симнување опфаќа следните чекори:

 • Прво, мора да преземете на iPadain емулатор. Можете да го имаат со користење на дадените врската: ipadian.net

iPadian слика

 • По симнувањето на iPadian емулатор, отворен својата датотека и да ја инсталирате тоа според дадените барања и упатства.
 • потоа, еднаш вашиот iPadian емулатор е инсталиран, сега можете да го отворите и Логирај Се со доставување на бараната информација. Овој чекор треба вашата Apple ID и лозинка.
 • Сега можете да имате на вашиот стан FaceTime. Но, во случај да не може да го најдете, тогаш можете лесно да го преземете со помош на програма на Apple App Store.
 • И на крај, влезат во кои било контакт на Apple светот со помош на своите е-мејл, на корисничко име или телефонски број и да почне правење аудио или видео повици. Можете да го направите ова со кликнување на видео или телефонски икона дадена во апликацијата.

Како да преземете и инсталирате FaceTime за PC?

Друга опција да го користите FaceTime на вашиот компјутер по неколку едноставни чекори се како што следува:

 • FaceTime на компјутер е можно по симнувањето Bluestacks на твоето компјутер.
 • Може да го симнете bluestacks апликации од официјален сајт bluestacks.com.

bluestack FaceTime слика

 • по симнување Bluestacks, Инсталирајте го и откако ќе заврши преземањето, рестарт вашиот компјутер.
 • Тоа трае само неколку минути за да се иницијализира по отворањето Bluestack апликации. Не сила во близина, тоа може да резултира во корупцијата на софтвер.
 • Откако компјутерот рестарт, отворена апликација bluestacks во вашиот систем.
 • Одете во менито и кликнете на игра апликација продавница.
 • По отворањето на Play Store, Кликнете на пребарување и видот Facetime а потоа преземете FaceTime за Windows PC.

FaceTime за PC сликата

 • За да го инсталирате FaceTime веднаш, кликнете Отвори или Изврши, а потоа следете ги инструкциите на екранот. *Ако сте прашани за администраторска лозинка или потврда, напишете ја лозинката или се обезбеди потврда.
 • За да го инсталирате FaceTime подоцна, кликнете на Зачувај, а потоа преземете ја датотеката за инсталација на вашиот компјутер. Кога ќе бидете подготвени да се инсталира на FaceTime, двоен-клик на датотеката, а потоа следете ги инструкциите на екранот. *Тоа е побезбедна опција, бидејќи можете да ги скенирате датотека за инсталација за вируси, пред да продолжи.
 • Стартување на FaceTime на вашиот компјутер.

iPadain емулатор

Како да се користи се соочуваат со време на вашиот PC?

По инсталирањето на вашиот омилен стан на лице време на вашиот компјутер, мора да ги следат чекорите на основите почнат да го користат:

 • По симнувањето и инсталирање, активираат апликацијата FaceTime. Можете да го направите ова со кликнување само на својата папка.
 • Кога ќе го стартувате апликацијата за прв пат, Мора да ја внесете e-mail проект и телефонски броеви. Ова помага да се направи вашиот број кој може да се користи од страна на други корисници да ве контактираме. Ако веќе имате проект, можете да го користите во спротивно може да се направи нов рок од неколку секунди

FaceTime за PC сликата

 • По процесот на најавување, ќе најдете панелот за навигација на левата страна од вашиот стан FaceTime. Овој панел вклучува листа на имињата на сите лица со кои сакате да се поврзете.
 • Дознајте личноста која сакате да се започне разговор. Во случај на користење на FaceTime на компјутер, може да се јавите само секое лице ако знаете нивниот е-мејл адреси.
 • По ова, ќе мора да почека за dial-up сесија.
 • И тогаш кога другите корисници ќе ги собереш вашиот повик, се сите во собата да се доживее со најдобар квалитет на аудио или видео повик.
 • По завршувањето на вашиот разговор, можете да кликнете на копчето за завршување на повик да се запре повик.

Карактеристики на FaceTime стан на вашиот компјутер:

Овој извонреден стан videotelephony има бројни поволности и нуди извонредни резултати за своите клиенти. Некои од неговите карактеристики се интересни:

 • Висок квалитет на видео повик

Овој стан е исклучиво наменета за видео повик. Основната идеја е да ги натера луѓето да се поврзете и да ги направи поблиски со помош на видео апликации.

Овој софтвер е дизајниран внимателно, така што ќе можат да уживаат во резолуциите на висок квалитет за видео повици. Добрата вест е лице време е сега за поддршка на 1080p на персоналните компјутери.

Да уживаат во овој, вашиот систем мора да има вграден камери. И во случај да немаат камера, па можете да ги купите веб камера.

Времето лице, исто така, нуди широк екран 16:9 аспекти. Ова обезбедува одлично искуство повик кога сакате да се поврзете со други корисници.

Поради својот квалитет и ефикасност, овој стан се смета како најдобра во споредба со своите конкуренти вклучувајќи гласник, Skype, Google Duo и многу повеќе.

 • Добар аудио повик:

Во прилог на исклучителна функција на видео повик, исто така можете да го користите аудио опции за повик. Исто така, има исклучително добар квалитет на звукот, без оглед на далечината

 • Слика во слика Функција:

Ова ќе ви помогне да се погледне подобро со прикажување на вашата мала слика на страна додека сте зафатени со вашиот повик.

 • корисникот- пријателски интерфејс

Друга предност на FaceTime на вашиот компјутер е, има прекрасна user-friendly интерфејс. Тоа е толку едноставно, непречено, и лесно. Секој може да се користи и разбираат многу соодветно. Ова е од причина што повеќето корисници се целосно во љубов со FaceTime стан од страна на Apple.

Заштита на податоци:

За вашата приватност и безбедност, можете да го блокира секој контакт. Ако некој е надразнување или иритирачки, сите што треба да направите е да го блокира тоа лице со внесување на неговото име во блок-листата

Во прилог на ова, Време лице, исто така, нуди и други атрактивни карактеристики

• Можете лесно може да се стигне до саканиот контакт само со користење на нивните Apple ID или телефонски број.

• Можете да уживате во групен повик преку FaceTime. Интересно, овој стан ви овозможува да се поврзете со до 32 корисници заедно

• За да се забавуваат и интерактивни разговор, можете да го користите налепници и Animoji

• Во текот на видео повици, можете да го користите вашиот камери на два начина

 • Можете да им покажете вашето лице со користење предна камера на компјутер или
 • Можете да ги користите назад камерата да ги споделите со вашите пријатели да видиме што ќе се гледа

• За да се стапи во контакт со вашите најблиски брзо, можете да направите вашата листа на омилени.

• Можете да уживате лице време со или Wi-Fi или вашата конекција за податоци

• Можете да го користите овој стан во различни јазици во зависност од вашите преференции

Се надевам дека статијата ги исполни сите детали што треба да ги користите FaceTime на вашиот компјутер. Ако имате било какви прашања, се спомене во полето за коментар. I will answer your question and resolve your queries.

You May Also Like

About the Author: FACETIME2019

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *