Преземања FaceTime за Mac

Време лице е неверојатна апликација создадена од страна на Apple Inc. Ова видео телефонија производ е смешно направи полесно за да се поврзете со други луѓе со тоа што видео или аудио повици. Овој неверојатен стан се соочуваат со време е вклучена со сите уреди што поддржуваат IOS и, исто така, на Macintosh компјутери со Mac OS X 10.6.6 а подоцна.

 • FaceTime за Mac бесплатно симнување
 • FaceTime стан за mac
 • слободен FaceTime за Mac
 • Превземи FaceTime за Mac бесплатно
 • FaceTime за Mac OS X
 • FaceTime бесплатно симнување за mac
 • бесплатно симнување FaceTime за Mac

Оваа апликација првично беше развиена за iPhone 4 корисниците, но сега, поради неговата брза популарност, станува вграден во функција во сите Apple уреди како iPhone, iPad, Мек, и iPod touch. Комуникацијата е составен дел од животот денес и сега можете удобно да се користи се соочуваат со време на вашиот Mac да останат во контакт со вашиот бизнис и личен живот.

FaceTime за Mac сликата

Во вашиот Mac, вие само треба вашата интернет конекција или мобилни податоци и тогаш лесно може да разговарате со вашите контакти со само еден клик. Оваа конкурентна стан на времето лице има направено тоа можно да се разговара со семејството или пријателите додека сте на патување, да останете во контакт со вашите вработени, може да им даде на презентации, разговарате со вашите клиенти и листата продолжува.

Тоа е крајната, креативни, јасно, интуитивен и лесен начин да се направи видео или аудио повици и да останат поврзани со контакти во светот на Apple уреди. Оваа статија ќе ви овозможи да се разбере основните карактеристики симнување, употреба и други компоненти на лице за време на вашиот Mac.

Време за симнување на лице за Mac OS:

За користење на лице време на вашиот Mac, тоа е само прашање на неколку кликања. Време лице е вградената апликација во вашиот Mac. Сите најновите верзии на Mac веќе пре-инсталиран соочуваат со време.

Се што треба да направите е само да го додадете бројот на вашиот iPhone и Apple e-mail проект и да уживате во една од најпознатите високо-квалитетни уреди видео телефонија на вашиот Mac. Можете лесно да ги додадете контактите на други корисници со користење на Apple уреди, вклучувајќи ги и Mac, iPhone-, IPad, iPod, итн. Можете да го користите вашиот Apple Id-мејл како вашиот caller ID за да се поврзеш со други корисници во светот на Apple.

влезете во FaceTime слика

 

Во случај да не се изгради во-лице апликацијата пат во вашиот Mac, можете едноставно да го преземете со посета на Mac App Store. За користење на Mac App Store, мора да имате барем Mac OS X 10.6 или повисока. Можете или да добијат на Mac App Store во вашиот десктоп или можете да го најдете во пре-инсталиран App Store.

Чекори за да инсталирате соочуваат со време од страна на Mac Apple продавница:

 • Пронајди се соочуваат со време АПстр со пишување време на лице во полето за пребарување на во-изгради Mac Apple продавница или директно да кликнете ТУКА.

Превземи FaceTime за Mac сликата

 • Кликнете на копчето за да купите, така што ќе можат да купат стан, се соочуваат со време за вашиот Mac.
 • Внесете ја вашата Apple ID за купување на овој софтвер
 • Трошоците за инсталирање на апликацијата се соочуваат со време е само за $0.99

Тоа е важно да се разбере, дека се соочуваат со време ќе се инсталира од Mac App Store е постара верзија. Најновата верзија на лице време е на располагање во Mac OS X 10.6 или повисока. Се препорачува да ги преземете време на лице само ако користите постара верзија на Mac.

Откако сте го инсталирале софтверот или да се соочуваат со време во вашиот Mac, можете да направите неограничен видео или аудио повици кон сите други луѓе со користење на Apple уреди.

Значаен Делови за време лице на Mac:

 • Или мора да имате Mac со Mac OS или имате Mac OS X 10.6 или повисока.
 • Сите контакти што сакате да ја користите за видео или аудио повици мора да имаат Apple I уреди или тие мора да го користите Mac.
 • Интересно, исто така можете да уживате во времето на лице аудио во вашиот Mac со корисници кои користат Apple Watch.
 • Бидете сигурни да имаат соодветна и брза интернет конекција, така што ќе можат да уживаат целосна квалитет видео или аудио повици без прекини.

FaceTime на Mac сликата

 

 • Мора да се направи вашиот Apple ID за да започнете со користење на овој стан.

Како да поставите FaceTime на Mac:

Треба да ги следите сите подолу чекори за да почнете да се поврзувате преку лице време со други корисници.

 • Прво, го стартувате вашиот софтвер се соочуваат со време на вашиот Mac. Можете да го направите ова, или со користење на пред-инсталиран софтвер на Mac или со инсталирање соочуваат со време од Mac App Store

постави FaceTime за Mac сликата

 • Внесете ја вашата тековната Apple ID и ако немате вашиот проект, ти можеш создаде еден.
 • заврши верификација процес
 • Може да се потврди вашите информации или добивање на линк на вашиот и-мејл адреса или може да се добие верификација код на твоето телефонски број.
 • По процесот на верификација, мораш додадете телефонски броеви и e-mail ИД на други контакти да почнат да прават вашиот прв пат се соочуваат со повик.
 • Софтверот ќе побара вашата желба да се направи аудио или видео повик. Можете да изберете што сакате да се поврзам со други корисници.
 • Се стави на информации на други корисници вклучувајќи ги и e-mail адреса, име или телефонски број. Можете да го направите ова со внесување на информации за пребарување бар.
 • и на крај, допрете на телефон или камера да се направи на квалитетот на повикот со исклучителни стан на времето лице.

Известување Време лице & Карактеристики на Mac:

 • Ако сакате да се поврзам на другите корисници на Apple или, ако се добива повик и не најде вашиот јас телефон или јас подлога, тогаш ќе можете брзо да го користите вашиот Mac да присуствува на повик.
 • Згора на тоа, ако сте во средината на вашиот повик и сакате да го промените било поставување потоа да се движат на глувчето и кликнете на секоја од опциите
   • Можете да го исклучите микрофонот или да го вклучите
   • Можете да го вклучите видео и исклучување во зависност од вашите желби
   • Можете да ја промените големината на екранот за да се види на појасна слика
   • Може да завршите вашиот повик кога сакаш
 • Во случај, сакате да го промените било поставување на лице време на вашиот Mac, можете удобно да го направите ова со одење на менито на Apple потоа оди на параметри на системот а потоа оди на известувања. А прозорец ќе се отвори како подолу:

поставки за известување во времето на лице:

 • Можете лесно да го вклучите или исклучите било функција која ви се допаѓа. Можете да го промените звукот на известувања, стан икони, ажурирање известување и многу повеќе
 • Друга интересна карактеристика е, може да се направи група повици преку група се соочуваат со време аудио или видео повици. до 32 контакти може да се користи за група повици. Ова е многу корисно за вработените, организација, и брендови. Ова помага да се поврзете вработени и клиенти од целиот свет со само еден клик.

Статијата тука има детални информации за да се постави и користи соочуваат со време на Mac. Се надевам дека статијата е информативни за вас и сте ја добиле корисни податоци од ова парче. Ако имате било какви прашања, do share it in the comment box below and share with your friends and family.

You May Also Like

About the Author: FACETIME2019

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *