FaceTime за iPad

Како да го користите FaceTime на iPad – Превземи FaceTime за iPad FaceTime на iPad не работи

Јаболко секогаш се донесе најдоброто за своите клиенти. Таа има постојано акцент да се започне оние апликации или софтвер кој може да донесе среќа и удобност на своите клиенти. Влијанието на социјалните медиуми има енормно засилена.

 • преземете FaceTime за iPad
 • FaceTime преземете за iPad
 • FaceTime за Apple iPad
 • FaceTime за андроид на iPad
 • FaceTime стан за iPad преземање

Луѓето од сите возрасти сакаат да останат поврзани едни со други. За таа цел, Apple специјално дизајнирани прекрасен стан videotelephony знае како FaceTime за своите клиенти.

Овој стан е исклучиво наменета за сите Apple корисници со користење на iPhone, Мек, iPod, и iPad. Меѓу сите други уреди на Apple, луѓе сакаат да се користи на iPad. Неговиот поширок екран и резултат на добар квалитет им овозможуваат на корисниците да уживаат во неговите карактеристики и апликации неверојатно во споредба со други уреди.

iPad FaceTime слика

 

Можете да ги користите FaceTime на iPad да имаат поширок поглед на вашиот видео повик. Оваа статија ќе ви кажам во-длабочината на значењето, симнување, инсталација, употреба, и карактеристики на времето на лице за iPad.

FaceTime е неверојатно видео и аудио апликација повикување кој е создадена на почетокот за iPhone4, но поголема побарувачка принуден Apple да ја направи достапна за корисниците на iPad, како и. iPad ви нуди различни можности, но еден од најатрактивните можности е дека можете лесно може да се постави видео или аудио разговори преку FaceTime.

Можете да ги користите соочуваат со време да се меѓусебно поврзани со друг корисник кој има iPad со MAC OS 10.6.6 или подоцна верзии. Вие само треба да се најде таа личност преку своите Id на Apple. видео и аудио разговори преку FaceTime се апсолутно бесплатно. Можете да ги користите вашата интернет конекција или мобилни податоци да се започне поставување повици.

FaceTime на iPad:

FaceTime стан всушност, се планира за корисниците на iOS вклучувајќи iPhone, iPads, iPods, и Mac. Овој стан ви овозможува да останете во контакт кога сте далеку од вашето семејство, пријатели, бизнис, и вработените.

FaceTime iPad слика

Ако сте во потрага за користење на овој значаен videotelephony стан на вашиот iPad, тогаш не грижете се да не мора да се направи нешто. Apple веќе има инсталирано FaceTime стан на вашиот iPads.

Вие само треба вашиот Apple ID за да ја активирате оваа претходно инсталираната апликација FaceTime на вашиот iPads. Ова мора да биде интересна за вас да се знае дека штом еднаш ќе имаат вашиот iPad, не сте подготвени да се направи со висок квалитет на видео и аудио разговори преку FaceTime без hassles или долг процес на преземање.

Со помош на FaceTime на iPads, лесно може да се направи или да добијат неограничен видео и аудио повици. Како овој стан е само за iOS корисниците, така што само може да направи видео или телефонски повици за оние корисници кои ги користат iPhone, Мек, iPod, и уреди iPad. Можете директно да го ставите повикот на iPad корисници со користење на нивните e-mail проект што е обично се достапни во листата на контакти.

FaceTime на iPad

Ultimate Водич за да започнете FaceTime на iPad:

iPad 2 или подоцна има вграден во камерата која го олеснува да се спроведе видео разговори преку FaceTime. Оваа интерактивна апликација ви овозможува да разговарате со вашите најблиски кога сте далеку од нив.

FaceTime за iPad слика

Време на лице преку iPad ви ги нуди сите истакнати карактеристики, но не можете да ја прилагодите јачината на своите од својот стан и исто така не може да се направи снимање на вашиот видео повици. Но сепак, таа ги нуди сите други корисни функции кои го прават тоа конкурентни на користење.

Вклучи време на лице функција на вашиот јас рампа:

Најважно е, пред да го користите времето на лице во вашиот iPads, бидете сигурни дека сте го вклучиле пре-инсталиран функција се соочуваат со време, можете да го направите тоа со:

 • Одете во менито за поставки кои се достапни на почетната страница на вашиот iPad.
 • потоа, кликнете на функција на лице време да се сврти да ја активирате.

овозможи да се соочи со iPad слика

 

 • Вие исто така може да го следат истиот процес, ако сакате да привремено да ја исклучите функцијата од вашиот iPad.

Во менито за поставување на вашиот iPad, исто така можете да одберете од листата на сите контакти што сакате да се поврзани преку FaceTime. Можете да го направите ова со избирање на нивните e-mail адреси и телефонски сметки.

Користете соочи со повик на iPad:

Можете да поставите само повици преку вашиот FaceTime на другите корисници уред на Apple. Ова значи дека може да се меѓусебно поврзани преку лице време со други корисници кои ги користат

 • iPad 2 или подоцна, или
 • Mac трчање OS X 10.6.6 или
 • iPhone4 или подоцна или
 • Четвртата генерација на iPod touch или подоцна

Пред да се јавите било кој од корисниците на Apple уред, бидете сигурни дека ќе го додаде на контакти iPad. Поставување на видео или аудио повик преку вашиот iPad е сосем лесно. Вие само треба да се следат неколку чекори, вклучувајќи.

Кликнете на иконата за време на лице:

Како што беше претходно, Време лице е пре-инсталиран функција на вашиот iPads. Можете лесно да најдете неговата икона на почетниот екран на вашиот iPads. Кога ќе кликнете на иконата за време на лице, дека ќе побара од вас да им даде бараните податоци.

се соочи со иконата на сликата

Вие би требало да внесете e-mail проект и телефонски број со кого сакате да започнете разговор. По постигнување на бараната контакт, вие само треба да кликнете на копчето до.

Лоцира вашите потребни за контакт:

На главниот екран на вашиот стан FaceTime, ќе најдете листа на контакти кои ќе се појавуваат на десната страна од вашиот екран. Кога ќе најдете на сметката на корисникот кој сакате да се јавите, само кликнете на неговото или нејзиното име.

Лоцира вашите потребни за контакт сликата

Со кликнување на неговото име, може да се добијат сите важни информации на тој корисник. Листата покажува својот дом број, мобилен број, e-mail адреса и друга опција како удел контакт, додадете во омилени и да го блокира овој повикувачот.

Контакт информации панел

Место видео или аудио разговор со избраниот контакт:

Откако ќе стигнат до информации од кои особено корисник, вие само треба да се сместат неговиот или нејзиниот број или е-маил- адреса. Вие само треба да ја запази информацијата која е меѓусебно поврзани со времето на лице.

По синхронизација на потребните податоци, вие само треба да кликнете на копчето на видео или аудио повик. И да уживате во една од најпознатите сакаше видео повик услуги на светот.

Оттука ова информации што ви помага да се започне и да се направи FaceTime на iPad кој е лесна задача да се направи на свој. Се надевам детали помогна да се поврзете со вашите пријатели и семејства. Do share with your friends and families so that they can also know the use of Face Time on iPad.

You May Also Like

About the Author: FACETIME2019

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *