Преземете FaceTime за Windows

Превземи FaceTime за Windows PC и лаптоп 32bit – 64малку

Здраво FaceTime Зависник! Ако сте голем фан на апликацијата FaceTime и бил со користење на вашиот iPhone и MacBook тогаш вие исто така може да се најдат на овој стан на вашиот компјутер прозорец.

 • FaceTime за прозорци 10
 • FaceTime за PC прозорци 10
 • FaceTime за прозорци 8
 • FaceTime за прозорци 7
 • FaceTime за Windows лаптоп
 • преземете FaceTime за прозорци

Некако треба да се следат неколку трикови за да преземете и инсталирате FaceTime на вашиот прозорец компјутер.

Значи овој член ги обезбедува сите потребни информации кои ќе учат како може да се преземете и инсталирате FaceTime на не-iOS платформа како што се Windows 7, 8 и прозорецот 10.

FaceTime е еден од најистакнатите аудио и видео повик апликација на Apple. Во минатото, луѓето се користи за да се поврзани едни со други со помош на традиционалните телефони или мобилни телефони, но FaceTime е неверојатно промени овој тренд. Сега луѓето можат полесно да се направи телефонски повици, пораки, па дури и видео повици со помош на оваа апликација FaceTime.

Ова им овозможува на телефонот да се поврзам на другите преку мобилната мрежа или преку Wi-Fi конекција. Тоа им овозможува на корисниците да направат неограничени видео повици на своите пријатели, семејни и деловни контакти со поддржан iPod, iPhone, iPad, Mac или Windows преку интернет videotelephony.

FaceTime за Windows PC сликата

Овој стан е неверојатно намалување на растојанија меѓу луѓето и да ја направат многу лесно да се остане во контакт со вашите лични и професионални животи.

првично, Епл го разви апликација за својата iOS и Mac OS уреди, а подоцна, поради нејзината популарност, тоа е сега се достапни за Windows, како и.

Но, за да ја имаат оваа апликација на прозорецот што треба инсталација на трети лица. Во овој напис, ние ќе се делат на инсталација во чекори на оваа апликација да се користат во Windows.

Ако сакате да се знае за тоа понатаму, Ве молиме да се продолжи читањето е нашиот напис. Ние, исто така, ќе се делат некои информативни и интересни податоци за оваа апликација.

До крајот на овој член,, ќе бидете во можност да уживате во вашата омилена апликација FaceTime на вашиот Windows

Апликација за Windows:

FaceTime е да стане еден од најкул видео повик апликации на онлајн видео телефонија и ја отфрли можноста за сите други конкуренти како гигант Google Duo, Skype, WhatsApp, ММО, бинго и листата. Во стан оправдано вреди обезбедување на висок квалитет и во согласност визуелни и аудио резултати.

Уште една конкурентна карактеристика на оваа апликација е тоа што има user-friendly интерфејс. Други меки стока на пазарот на софтвер не се во состојба да обезбеди дека пропусниот опсег.

Трети лица, компании објави софтвер за да им се овозможи на сите да го инсталирате официјална апликација на Apple за Windows 7 или подоцна. сега, тоа е можно за да се FaceTime од прозорците на iPhone, прозорци на iPad, Windows на Mac & прозорци на прозорци.

Сите кои што треба е конзистентна интернет конекција и апликацијата е целосно бесплатно да го користите на Windows.

FaceTime Карактеристики:

FaceTime стан е супериорен во однос на сите други videotelephony софтвер, како што е опишано погоре. Сликите се многу поостри и високо визуелни дефиниција се шарм да се замени сите други опции на располагање на онлајн пазарот.

Некои од најкул карактеристики на FaceTime

 • FHD- Full High Definition визуелни е клучна компонента на апликацијата.
 • User-friendly интерфејс го прави повеќе интерактивни за корисници
 • Употреба е безгранична значи дека може да се поврзе било каде и во секое време.
 • Лесно да се организира вашата листа со контакти
 • Омилени листа на контакти ви помага да се постигне во само еден клик
 • Бесплатно повикувајќи е уште еден плус точка на престојуваат поврзани.
 • Група видео повик ви овозможува да поврзете повеќе корисници во исто време.
 • Texting е исто така можно со примена.
 • Спамери и неважни корисниците можат да бидат скриени или блокирани од листата.
 • Корисниците можат да се поврзете различни уреди како компјутер, Windows, iPhone, iPad, iPod, Мек.

Барања за FaceTime:

Овие се како атракција дека ние сме сигурни дека нашите читатели ќе сакаат да се доживее на примена. Тоа е од суштинско значење да се разбере основните барања пред инсталирање на апликацијата FaceTime за прозорци. Основните барања се:

 • Вашите прозорци верзија треба да биде најмалку XP. За подобро искуство, ние би укажуваат на тоа дека треба да имаат прозорци & или подоцна верзии.
 • на брзина на процесорот да биде поголема од 1GHz.
 • на RAM меморија треба да биде минимум 2 МК или погоре.
 • Таму треба да биде поддржана вградена камера за видео повик или на друго место се најде преносни поддржан камера за оваа намена.
 • на аудио повик, мора да имате микрофон. загрижени за приватноста на корисниците треба да се користи со слушалки вграден микрофон.
 • Најважно е да има пристоен интернет конекција.

Како што споменавме порано дека FaceTime е официјална апликација на Apple и програмерите сеуште не се објавени било која верзија за Windows.

Така можете да добиете само оваа апликација од официјалниот веб-сајт во APK формат се користи за сите iOS и Mac уреди. За среќа за Windows, имаме на располагање некои програми на интернет да го инсталирате програми на трети лица.

Дозволете ни да ги споделите со нашите читатели тука чекор по симнувањето процедури чекор тука:

Андроид емулатор беа ослободени од страна на развивачите на трети лица да се инсталира друг формат. Овие апликации софтвер ви овозможува да се кандидира APK датотеки формат на FaceTime на вашиот Windows. Ако тоа е веќе инсталиран на вашиот систем, само следете ги соодветните процедури. За newbies, ве молиме симнете BLUESTACKS од дадениот линк:

www.bluestacks.com

Ова е почетната страница на www.bluestacks.com

Постапката и софтвер се сосема законски, така да седат назад и да се релаксираат.

 • големината на датотеката е голем од прибл. 469MB и тоа ќе потрае некое време да се симне.
 • Откако ќе се симне, го инсталирате и откако ќе се направи, рестартирате вашиот Windows.

FaceTime за Windows сликата

 • Апликација со отворен bluestacks од старт менито. Тоа ќе биде потребно време за да се иницира првата животната средина и синхронизација стандардно апликации обезбедени од програмата. Затоа не треба да се прекине првичниот процес.
 • Откако програмата ќе почне, одете во менито и кликнете на игра апликации продавница.
 • Во play Store, најдете FaceTime во опцијата за пребарување.
 • Преземете ја апликацијата и кликнете на "рок"Директно да инсталирајте ја апликацијата. Можете исто така да зачувате датотека преземете ако сакате да го инсталирате подоцна.
 • Кога не сте подготвени да се инсталирајте ја апликацијата на вашиот систем и следете ги инструкциите.
 • За време на процесот на инсталација, може да биде побарано за администраторски права или администраторска лозинка или потврда. Ве молиме внесете ги бараните информации лозинка или распрашуваше.
 • конечно, FaceTime е подготвена да го користите на вашиот прозорци.
 • Креирајте свој корисник Име и лозинка и истата ќе се користи секогаш кога вие би сакале да се најавите.

FaceTime интерфејс:

Кога ќе ја стартувате апликацијата за прв пат, ќе биде побарано да внесете Id на корисник и лозинка. Како што веќе сте се создаде свој уникатен корисничко име и лозинка, тоа ќе се бара тука и понатаму да ја стартувате програмата. Откако првичниот уникатен процес на создавање проект се врши, на главниот интерфејс ќе биде прикажан.

додаде сите контакти, скриени или блокирани се контролирани од главниот интерфејс. Оди на параметри во собата да го изберете како на вашите барања. како што е iPhone, iPad, iPod & Мек, исто така може да игра поставување на екранот. Тука не треба да се ротира екранот ти, но можете да направите некои промени со достапни опции.

Ако користите FaceTime за прв пат и сакав да знам за тоа повеќе, исто така можете да ја посетите нивната веб поддршка за некои детални информации. Врската е даден подолу:

https://support.apple.com/guide/FaceTime/welcome/mac

заклучок

Глобализацијата им помогна на луѓето од целиот свет за повеќе експозиции и достигнувања. FaceTime не е за грабање пиво или кригла и да го споделат тоа во живо со вашите пријатели и семејството само.

Тоа е масовно помогна на меѓународниот пазар да останат поврзани едни со други.

Apple е постојано ослободување нови верзии на FaceTime за подобри резултати, а особено угостителски барања на корисникот.

You May Also Like

About the Author: FACETIME2019

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *